Turniej Finałowy PLLKK
sezonu 2012/2013 Turowo

By
Updated: 2 czerwca, 2013

20130601_00

Brązowe medale PLLKK sezonu 2012/2013 dla Turowa.

Finał tegorocznych rozgrywek Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet został rozegrany w Turowie. Po zmaganiach rundy zasadniczej, w finałowej czwórce znalazły się zespoły: UKS 7 Trefl Sopot, SMS Salos Słupsk, MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg oraz GKS GROM Turowo. Rywalizacja toczyła się w dniach 31.05. i 1.06.2013. w systemie każdy z każdym.

W pierwszym spotkaniu turnieju rywalem gospodarza GROMu Turowo był SMS Salos Słupsk. Dziewczęta przygotowywane przez Piotra Ostrowskiego a prowadzone w zastępstwie przez Dominika Furmana, zaprezentowały rosnącą formę. Doświadczenie zdobyte w niedawnym turnieju międzynarodowym, drużyn salezjańskich w Zagrzebiu (Chorwacja), zaprocentowało i po zaciętym boju to Słupszczanki schodziły zwycięsko z parkietu.

„Pomarańczowym” w tym spotkaniu wyraźnie zabrakło sił co przekładało się na niską skuteczność. Drużyna oparta w tym sezonie na sześciu maturzystkach, nie była w stanie dorównać szybkości i pewności w grze młodszym zawodniczkom Salosu. Wynik spotkania rozstrzygnął się w czwartej kwarcie.

GKS GROM Turowo  59 : 68  SMS SALOS Słupsk (14:16; 16:19; 18:12; 11:21)

Dla GROMu:  Jankowska Olga 17 (1×3), Goreńska Karolina 13 (1×3), Kowalczyk Anna 7 (1×3), Czuk Ludka 6, Porzezińska Anna 6, Jabłońska Gienia 4 (1×3), Szeról Weronika 4, Stępień Katarzyna 2, Jabłońska Celina, Brajer Aleksandra, Białkowska Sonia, Brankiewicz Maryca 0.

Dla SALOSu:  Wójcik Kinga 13, Gawrońska Weronika 12, Maciejska Karolina 11, Kolańska Paulina 9 (3×3), Chalama Angelika 8, Tutak Aleksandra 8, Zarzycka Klaudia 5, Chyła Aleksandra 1, Zgondek Alicja 1, Maciejska Dominika, Perlańska Aldona 0.

W drugim spotkaniu drużyna, która nie zaznała w tym sezonie w naszej lidze porażki UKS Siódemka Sopot dość gładko pokonała – wygrywając wszystkie kwarty – MUKS 50 Kotwicę Kołobrzeg.

UKS Siódemka Sopot  74 : 55  MUKS 50 KOTWICA Kołobrzeg (13:11; 22:15; 23:19; 16:10)

Dla Siódemki:  Wawrzynek Adrianna 18, Sokołowska Marta 11 (1×3), Krasowska Zuzanna 10, Ostrowska Agnieszka 10, Duszkiewicz Marianna 9 (2×3), Mackiewicz Paulina 9, Wróbel Monika 3, Pomajda Monika 2, Potulska Justyna 2, Matejek Magdalena 0.

Dla Kotwicy:  Cieślak Agnieszka 22, Kroczyńska Katarzyna 18 (2×3), Krzysztofiak Monika 8, Bartanowicz Ewa 4, Obuchowska Oliwia 2, Rój Ewelina 1, Pawełczyk Pola, Rusińska Ala, Foltyńska Ola 0.

Tego dnia do gry powróciliśmy wieczorem, meczem Słupska z Sopotem. W tym spotkaniu po raz kolejny klasą samą dla siebie okazały się podopieczne Karoliny Janygi-Kulik. Słupszczanki dzielnie broniły się – jednak wygrana Sopotu każdej z kwart zapewniła im końcowy wyraźny sukces.

SMS SALOS Słupsk  61 : 80  UKS Siódemka Sopot
(19:21; 12:18; 15:20; 15:21)

Dla SALOSu:  Maciejska Karolina 14, Kolańska Paulina 10 (2×3), Tutak Aleksandra 9 (1×3), Wójcik Kinga 8, Chalama Angelika 6, Zarzycka Klaudia 6, Gawrońska Weronika 4, Chyła Aleksandra 2, Zgondek Alicja 2, Maciejska Dominika, Perlańska Aldona 0.

Dla Siódemki:  Ostrowska Agnieszka 30, Duszkiewicz Marianna 14 (2×3), Wawrzynek Adrianna 11, Mackiewicz Paulina 10, Sokołowska Marta 7 (1×3), Krasowska Zuzanna 5,  Matejek Magdalena 2, Wróbel Monika 1, Pomajda Monika , Potulska Justyna 0.

Po trudnym początku turnieju nasze dziewczęta podniosły się w swoim drugim spotkaniu, wygrywając wysoko z Kołobrzegiem. Wielu kibiców zgromadzonych na hali w Turowie, mogło być zadowolonych z gry naszych zawodniczek.

GKS GROM Turowo  67 : 42  MUKS 50 KOTWICA Kołobrzeg (20:10; 9:10; 19:13; 19:9)

Dla GROMu:  Goreńska Karolina 20, Porzezińska Anna 16 (1×3), Jankowska Olga 8, Brajer Aleksandra 6, Stępień Katarzyna 5, Kowalczyk Anna 4 (1×3), Czuk Ludka 4, Jabłońska Gienia 4, Białkowska Sonia, Szeról Weronika, Jabłońska Celina 0.

Dla Kotwicy:  Cieślak Agnieszka 14 (2×3), Kroczyńska Katarzyna 14 (2×3), Pawełczyk Pola 4, Bartanowicz Ewa 4, Rój Ewelina 2, Rusińska Ala 2, Foltyńska Ola 2, Krzysztofiak Monika, Obuchowska Oliwia 0.

Drugiego dnia turnieju rozegraliśmy ostatnie dwa spotkania. Równolegle do pierwszego z nich, na boiskach kompleksu ORLIK w Turowie, odbywały się konkursy sprawnościowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyła w nich duża GROMadka rodziców i dzieci naszego Klubu. Smakowite prezenty ufundował sponsor CSI Słowianka ze Szczecinka, jednocześnie serwowano potrawy z grilla, powodzeniem cieszyły się równi20130601_sponsoreż wypieki rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, dziękujemy!

Równolegle swoje spotkanie rozgrywały zespoły ze Słupska i Kołobrzegu. Lepsze w tej konfrontacji zawodniczki SMS Salos Słupsk. Podopiecznym Iwony Sobczak-Sikory w czwartej kwarcie odrobiły nieznacznie stratę do rywalek, przegrywając ostatecznie różnicą 19 pkt.

MUKS 50 KOTWICA Kołobrzeg  64 : 83  SMS SALOS Słupsk (7:23; 14:15; 18:28; 25:17)

Dla Kotwicy:  Cieślak Agnieszka 26 (2×3), Kroczyńska Katarzyna 12 (1×3), Bartanowicz Ewa 12 (1×3), Krzysztofiak Monika 4, Rój Ewelina 4, Rusińska Ala 4, Pawełczyk Pola 2,  Obuchowska Oliwia, Foltyńska Ola 0.

Dla SALOSu:  Wójcik Kinga 26, Maciejska Karolina 10, Zgondek Alicja 9 (1×3), Kolańska Paulina 8 (1×3), Gawrońska Weronika 8, Zarzycka Klaudia 7, Tutak Aleksandra 6, Chyła Aleksandra 5 (1×3), Chalama Angelika 4, Perlańska Aldona, Maciejska Dominika 0.

Przy dość licznie zgromadzonej publiczności w ostatnim spotkaniu turnieju, podjęliśmy walkę z faworytem rozgrywek Siódemką Sopot. W roku ubiegłym nasz zespół dość niespodziewanie, ambitną postawą w turnieju finałowym w Słupsku, wywalczył srebro. Złoto przypadło drużynie z Sopotu. W mijającym sezonie byliśmy drużyną, która jako jedyna  zbliżyła się wynikiem do faworyta, przegrywając minimalnie spotkanie, na turnieju ligowym w Hali Gryfia w Słupsku, po morderczej walce 35:36. Wszystko wskazywać by mogło, że będzie to ciekawy pojedynek.

Niestety – ten turniej nie był naszym turniejem. Brak gier w ostatnim czasie i nieregularne treningi (matury) wytrąciły GROM z rytmu gry. „Dobrze naoliwiona maszyna z Sopotu” już w pierwszej kwarcie przejechała po nas jak walec. W dwóch kolejnych odsłonach podjęliśmy walkę, ostatecznie jednak doznając najsroższej porażki tego sezonu. Brawa dla Siódemki Sopot i jej Trenerki Karoliny Janygi-Kulik. Zespół złożony z klasowych zawodniczek, jeszcze nie raz będzie świętował zwycięstwa w rozgrywkach ligowych – czego im, szczerze życzymy. Miłym prognostykiem na przyszłość była bardzo dobra postawa w tym meczu młodszej części zespołu. Szczególnie gra podkoszowych. Piętnaście punktów Kasi Stępień (rocznik ’98 – cztery lata młodsza od kończącej kategorii wiekowej) i jedenaście Weroniki Szeról (’96), w połączeniu z licznymi zbiórkami i blokami to pewność, że w przyszłych sezonach pod koszami będzie równie dobrze, a może i lepiej 😉

GKS GROM Turowo  45 : 76  UKS Siódemka Sopot (11:27; 11:13; 15:16; 9:20)

Dla GROMu:  Stępień Katarzyna 15, Szeról Weronika 11, Czuk Ludka 5, Goreńska Karolina 4, Jankowska Olga 4, Brajer Aleksandra 2, Białkowska Sonia 2, Porzezińska Anna 2,   Jabłońska Celina, Jabłońska Gienia, Kowalczyk Anna 0.

Dla Siódemki:  Duszkiewicz Marianna 18 (2×3), Ostrowska Agnieszka 17, , Wawrzynek Adrianna 14, Krasowska Zuzanna 12,  Mackiewicz Paulina 6, Sokołowska Marta 4, Pomajda Monika 3, Matejek Magdalena 2, Potulska Justyna, Wróbel Monika 0.

Co do nas samych… Jako trener zespołu nie mogę oceniać negatywnie naszej gry a tym bardziej postawy, dziewczyny bardzo chciały to jest pewne. Czasami jednak serce do walki nie wystarczy. Wiele elementów nie wyszło, tak to już jest w sporcie. Jednak brązowe medale ligi juniorskiej, w towarzystwie zespołów z Sopotu, Słupska, Kołobrzegu czy Szczecina to mało … ?

20130601_2_610

Dziś Klub GROM Turowo, po ponad czteroletniej pracy opuszcza sześć zawodniczek. Kończąc tym samym ważny etap w swoim życiu. Dla mnie każda z nich, podobnie jak idące w ich ślady młodsze koleżanki, zawsze będą zwycięzcami. Bez względu na kolor krążka, czy jego brak na dumnie wypiętej piersi. To nie efekt końcowy określa waszą wartość – pamiętajcie – a sposób w jaki do tego celu dążycie. Na zakończeniu było wiele łez wzruszeń, być może żalu. Coś się kończy, lecz także zaczyna…

Za nami zostaną zawsze ciepłe wspomnienia, wielu godzin spędzonych na treningach i poza nimi. To czego wspólnie dokonaliśmy, w naszej małej społeczności jest czymś wielkim na mapie koszykarskiej Polski – pamiętajcie !

20130601_1

Na zakończenie Bogdan Barcikowski Prezes i organizator ligi podsumował tegoroczne zmagania. Wójt Gminy Szczecinek Janusz Babiński wraz z Dyrektor ZEAS Hanną Molendowską wręczyli zespołom ufundowane puchary. Trenerzy udekorowali medalami swoje zawodniczki. Wyróżniono również najlepsze z nich w poszczególnych zespołach i nagrodzono statuetkami: Sopot – Agnieszka Ostrowska, Słupsk – Kinga Wójcik, Turowo – Katarzyna Stępień, Kołobrzeg – Agnieszka Cieślak.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2012/2013 Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet

I miejsce    UKS Siódemka Sopot

II miejsce    SMS Salos Słupsk

III miejsce    GKS Grom Turowo

IV miejsce    MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg

V miejsce    SMS Salos Szczecin

20130601_3_610

You must be logged in to post a comment Login