SALOS RIMASTER Czaplinek vs GROM Turowo – kadetki Turowo 29.10.2011

By
Updated: 29 października, 2011
 20111029_002   Na turniej do Turowa zjechała jedynie drużyna z Czaplinka. BASKET Miastko w ostatniej chwili wycofał się z rywalizacji tego dnia.

Pierwsza kwarta przesądziła tym razem  o całym spotkaniu. Trzy trafienia za trzy przeciwko obronie strefowej Turowa oraz bezsilność ataku przeciw strefie Czaplinka. Pierwsza kwarta przegrana 17:6. W drugiej kwarcie przewaga SALOSu wynosi już 18 oczek. Po przerwie lepsza obrona GROMu i pogoń za rywalem. Na 90 sekund przed końcem spotkanie z przewagi Czaplinka pozostają  dwa punkty. Jednak to ostatnie słowo należy do Gości i skutecznymi kontrami po nieudanych próbach zza łuku 6,25m przypieczętowują wynik spotkania.

W drużynie prowadzonej przez Sebastiana Matułojć niemal nie do zatrzymania była Karolina Nowacka (23pkt) oraz Magdalena Tomaszewska (18pkt) wspierana dobrą grą wysokiej Pauliny Liszki.
 20111029_001  GROM należy pochwalić za grę do końca i udane próby gry presingiem w końcówce trzeciej i czwartej kwarty spotkania. W obronie walczyły wszystkie zawodniczki i za to należy się pochwała. Natomiast raziła po raz kolejny skuteczność rzutu z półdystansu a właściwie jego całkowity brak. Dziewczyny pokazały dużą wolę walki – jednak dystans do odrobienia okazał się zbyt duży tym razem.Dobrą grą w ataku wyróżnić można Jagodę Berć (14pkt), oraz Anię Kowalczyk (10pkt) na  które trener Marcin Pietrzak może liczyć niemal w każdym spotkaniu. Miłym akcentem w spotkaniu były najszybciej zdobyte pkt w historii naszego Klubu przez Kasię Stępień. Wszystkie 6 swoich punktów zdobyła w niespełna kilka sekund po silnej obronie presingiem pod koszem rywalek ;).
SALOS Rimaster Czaplinek  57 : 49  GKS GROM Turowo  (17:6; 15:11; 14:17; 11:15)Dla SALOSu :  NOWACKA Karolina 23 (2), TOMASZEWSKA Magdalena 18 (2), LISZKA Paulina 6, TOMICZAK Laura 4, STRZELCZYK Agata 3 (1), TOMICZAK Oliwia 2, MATUSZAK Karolina 1.dla GROMu:  BERĆ Jagoda 14, KOWALCZYK Anna 10 (1), SITKIEWICZ Patrycja 7 (1), STĘPIEŃ Katarzyna 6, BRAJER Aleksandra 4, GROCHALA Agata 2, BIAŁKOWSKA Sonia 2, SZERÓL Weronika 2, BURDZIAK Dominika 2.