Mecze sparingowe GROMu przed nowym sezonem – 03.09.2011 Turowo

Updated: 3 września, 2011

W minioną sobotę odbyły się spotkania sparingowe koszykarek GROMu. W Turowie gościliśmy zespoły Salos Słupsk oraz UKS Trops Kartuzy.

20110903_001   Pierwsze ze spotkań to rywalizacja juniorska z rywalkami Środkowopomorskiej Ligi Koszykówki Kobiet – Salosem Słupsk.

Był to pierwszy sprawdzian pracy wykonanej przez zespół w okresie przygotowawczym, zapoczątkowanym miesiąc temu na obozie szkoleniowym w Białym Borze.  Mecz niezwykle wyrównany, grany na dobrym poziomie, przy dobrej skuteczności obydwu zespołów.  Obfitujący w liczne zmiany prowadzenia i ciekawe akcje indywidualne i zespołowe. Trzy minuty przed końcem na tablicy wyników był remis. Więcej zimnej krwi i większą skuteczność w realizacji taktyki trenerskiej wykazały juniorki Gromu, pokonując zespół ze Słupska. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem, w którym to nasz zespół nie będzie już najmłodszym w lidze i jak pokazał będzie się liczył w walce o punkty.
  Dla Turowa najwięcej punktów zdobyła trójka zawodniczek, na które zawsze może liczyć trener Marcin Gurtatowski – Anna Porzezińska, Olga Jankowska i Karolina Goreńska. Pozostałe juniorki wspierane przez dobrze grające kadetki utrzymywały właściwe tempo spotkania. Bardzo buduje dobra postawa Karoliny, która w tym spotkaniu pokazała niezwykle twardą, zaciętą grę w obronie i ataku, prowadząc zespół do ważnego przedsezonowego zwycięstwa.

GROM Turowo
66 : 63  SALOS Słupsk  (16:18; 23:14; 18:19; 9:12)

dla GROMu:  GOREŃSKA Karolina 18, Porzezińska Anna 18 (1×3), JANKOWSKA Olga 13, KOWALCZYK Anna 8, LENIEC Katarzyna 6, KOSICKA Katarzyna 2, BRAJER Aleksandra 1, STADNICKA Joanna, BERĆ Jagoda, BURDZIAK Dominika, SITKIEWICZ Patrycja, GROCHALA Agata, SZERÓL Weronika 0.

Dla SALOSu:  PERLAŃSKA Aldona 12, KOZDROWSKA Klaudia 10, MIKOŁAJCZYK Gabriela 10, MOSZKO Magdalena 8, DATA Martyna 6, MOSZKO Małgorzata 6, ZIEMIENOWICZ Angelika 4, PERLAŃSKA Elwira 4, WÓJCIK Kinga 3, STASIEROWSKA Klaudia, NOWAK Paulina 0.

20110903_002   Drugie spotkanie to rywalizacja kadetek Turowa z zawodniczkami grającymi od sześciu lat razem UKS Trops Kartuzy rocznika ’96.
Już pierwsza kwarta i nacisk w obronie „przestraszył” nasze zawodniczki. Jak sparaliżowane rozpoczęły spotkanie, przegrywając pierwszą odsłonę 22:0. W kolejnych kwartach było już znacznie lepiej, jednak utytułowane rywalki, posiadające w składzie dwie kadrowiczki woj. pomorskiego – ubiegłorocznego Mistrza Polski, które zdobyły 43pkt., kontrolowały przebieg spotkania powiększając przewagę. Była to dobra lekcja dla naszych podopiecznych. Pomimo wyraźnej przewagi przeciwnika, na uznanie zasługuje dobra postawa w tym spotkaniu Jagody Berć, niezwykle walecznej na obydwu tablicach.

TROPS Kartuzy  55 : 23  GROM Turowo  (22:0; 17:9; 6:6; 8:6)

Dla TROPS:  HETMAŃSKA Marika 29 (1×3), CYMAN Kinga 14, RICHERT Aleksandra 4, ZAJĄC Paulina 4, ZIMERMANN Paulina 2, BUTOWSKA Paulina 2, WICZKOWSKA Paulina, PIWKA Paulina, KOTŁOWSKA Paulina 0.

Dla GROMu: BERĆ Jagoda 10, GROCHALA Agata 4, KOWALCZYK Anna 3, BURDZIAK Dominika 2, SITKIEWICZ Patrycja 2, BRAJER Aleksandra 2, SZERÓL Weronika 0.