Decydujące pierwsze Kwarty spotkań – 12 XII 2009 WLG Turowo

Updated: 12 grudnia, 2009

LOGO GKS Grom 120x120    12 grudnia 2009 Kadetki Gminnego Klubu Sportowego GROM Turowo gościły u siebie w Turowie

drużyny z Jezierzyc, Słupska i Szczecinka. Był to ich drugi turniej w ramach Wojewódzkiej Ligi

Gimnazjalnej.

W turnieju wzięły udział drużyny:
Orliki Jezierzyce, Salos Remi Słupsk oraz UKS Basket Szczecinek.

Dla naszych zawodniczek, jak się później okazało, był to turniej w którym o losach spotkań zadecydowały pierwsze kwarty.

W pierwszym spotkaniu Grom Turowo pokonał drużynę Orliki Jezierzyce.

Grom Turowo Orliki Jezierzyce    46 : 24 (18:0;7:6;9-11;12:7).

Punkty dla Turowa zdobywały:     Porzezińska Anna 23, Goreńska Karolina 12, Jankowska Olga 9, Burdziak Dominika 2.

Wysoka wygrana pierwszej kwarty (18:0) pozwoliła kontrolować wynik do końca spotkania i zasłużenie wygrać z niżej notowanym rywalem.

Drugie spotkanie turnieju to rewanżowy pojedynek drużyny UKS Basket Szczecinek (dawniej Koszykarski Darzbór) z drużyną Remi Salos Słupsk. Rewanż niestety nie udany dla naszych Koleżanek zza miedzy.

UKS Basket Szczecinek – Remi Salos Słupsk   36 : 50 (8:15;5:19;7-4;16:12).

Kolejne spotkanie to wyraźna wygrana UKS Basket Szczecinek nad drużyną Orlików Jezierzyce.

Orliki Jezierzyce – UKS Basket Szczecinek  17 : 54 (9:14;1:12;6-15;11:13).

W ostatnim meczu nasze zawodniczki spotkały się z drużyną Remi Salos Słupsk. Tak jak w pierwszym spotkaniu Gromu Turowo zdecydowała pierwsza kwarta, tym razem na niekorzyść naszych Kadetek. Dobra obrona rywalek na całym boisku, brak doświadczenia w takich sytuacjach podopiecznych trenera Marcina Gurtatowskiego, zdecydowała o wyniku pierwszej kwarty, po której Turowo przegrywało 2:21. Tego wyniku nie dało się już odbudować do końca meczu. Ale gorące brawa dla zawodniczek za poświęcenie. Przegrane mecze uczą tak potrzebnego doświadczenia boiskowego, czego życzymy naszym Kadetkom.

Grom Turowo – Remi Salos Słupsk  31 : 64 (2:21;11:12;13:7;5:20).

Punkty dla Turowa zdobywały:     Porzezińska Anna 13, Jankowska Olga 11, Jabłońska Gienia 4, Goreńska Karolina 2,    Matusiak Gabriela 1.