Ligowe zmagania na minusie…

Updated: 25 listopada, 2013

20131124_1Miniony tydzień obfitował w spotkania naszych zespołów. W czwartkowy wieczór – 21 listopada – podczas treningu młodziczek odbył się sparing z drużyną Gulki Bobolice. Tym razem nasz przeciwnik nie był ani starszy, ani „większy”. Przeważaliśmy tym razem pod tablicami, graliśmy częściej szybkim atakiem. Niestety, skuteczność na poziomie poniżej 20% pozwoliła jedynie na zdobycz trzydziesto punktową. Drużyna z Bobolic, prowadzona przez Łukasza Fira zagrała prosty basket. Dziewczęta znacznie mniejszą ilość akcji rzutowych, zamieniały na punkty. Trener Marcin Pietrzak mógł liczyć tylko na kilka dziewcząt w ataku. Ponownie zabrakło wykończenia dwutaktu w grze z kontry. U przeciwniczek można było zaobserwować również większą determinację. Brawa dla zwycięzców!

Wynik końcowy sparingu:

GKS GROM Turowo  30 : 35  UKS GULKI Bobolice.

Młodziczki po trzech dniach rozegrały kolejne spotkanie w lidze związkowej. 24 listopada ponownie zmierzyliśmy się z drużyną UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Tym razem na boisku rywala straciliśmy 90 punktów, zdobywając 14. Wiele błędów własnych sprawiło, że drużyna Edka Mazura ponownie miała łatwe zdobycze, a my nie mogliśmy skutecznie konstruować naszej gry w ataku. Kolejne treningi będą znów ciężką pracą nad podstawami oraz rozumieniem gry, aby dążyć do zmniejszania różnicy punktowej w kolejnych meczach. Relacjonuje Trener Marcin Pietrzak.

20131121_0UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie  90 : 14  GKS GROM Turowo

(28:6; 25:0; 14:4; 23:4)

Dla GROMu: Szewczyk Karolina 8, Górzyńska Karolina 2, Król Izabela 2, Bukowska Daria 2, Stefańska Dagmara, Wiśniewska Wiktoria, Cybowska Katarzyna, Miller Laura, Smółka Katarzyna, Gorbacz Julia, Raczkowska Klaudia, Kumoch Daria 0.

20131124_4Kolejne spotkanie w ramach ZOZKosz już 8 grudnia z SALOSEM Szczecin w Turowie.

W minioną niedzielę kadecko-juniorski zespół GROMu rywalizował w PLLKK. Do Tczewa, na zaproszenie gospodarza turnieju UKS „Piątki” Tczew przyjechał również zespół UKS „Siódemki”  Sopot. Po długiej podróży, zawodniczki Grom’u zmierzyły swoje siły z nowo budowanym zespołem „Siódemki” Sopot, pod kierownictwem Trenerki Karoliny Janygi-Kulik.

Dziewczęta z Turowa wyszły na parkiet mocno zmotywowane. Silna obrona i dobra gra w ataku Grom’u przyniosła prowadzenie po pierwszej kwarcie 11:5, pomimo bardzo słabej egzekucji punktów z linii rzutów osobistych (tylko 3 próby, na 10 oddanych rzutów, trafiły do kosza w pierwszej części meczu). W drugiej kwarcie zawodniczki „Siódemki” Sopot, wykorzystując ofensywną niemoc a raczej skuteczność na niskim poziomie naszego zespołu, wygrały tą część gry 12:9. Pierwsza połowa meczu zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Grom’u 20:17.  Szybka ofensywa drużyny z Sopotu w trzeciej kwarcie sprawiła, iż zespół Gromu powoli opadał z sił w defensywie, co przełożyło się na dalszy spadek skuteczności w ataku i przyniosło prowadzenie Sopotu – kwarta 17:9. Dziewczęta z Turowa osłabione nieobecnością na parkiecie kontuzjowanych Aleksandry Brajer i Soni Białkowskiej, traciły siły z minuty na minutę. Potęgując w sobie frustrację z nieudanych akcji. W konsekwencji Turowo przegrało czwartą część gry 3:10 i cały mecz 32:44. Wynik nie odzwierciedla dobrej gry naszego zespołu. Zabrakło skuteczności z linii rzutów osobistych jak i rzutów z pola, relacjonuje Trener Grzegorz Bolechowski.

GKS GROM Turowo  32 : 44  UKS Siódemka Sopot (11:5; 9:12; 9:17; 3:10)

dla GROM’u: Kowalczyk Anna 14, Burdziak Dominika 9, Szeról Weronika 4, Grochala Agata 2, Brankiewicz Maryca 2, Sitkieiwcz Patrycja 1, Stępień Katarzyna, Mincewicz Martyna, Jarosz Natalia 0.

20131124_2Porażka z ekipą z Sopotu podcięła skrzydła Grom’owi, a krótka – dziesięciominutowa przerwa – między spotkaniami turnieju nie dała zregenerować sił dziewczętom z Turowa. Zawodniczki Grom’u stanęły jednak na wysokości zadania i podjęły walkę z UKS Piątka Tczew w drugim meczu tego dnia. Wypoczęta drużyna z Tczewa konsekwentnie wykorzystywała brak sił Turowa, co w połączeniu z szybkimi kontratakami przyniosło przegraną Grom’u, zarówno w pierwszej (20:7) jak i drugiej kwarcie (17:6) tego spotkania. Druga połowa meczu zaskoczyła drużynę z Tczewa, bowiem przeciwnik znalazły nowe siły, by postawić twardą obronę i skuteczniej zagrać w ofensywie. Trzecia kwarta dla Grom’u 16:8. Czwarta odsłona nieznacznie dla Piątki 10:8. Mecz kończy się zwycięstwem UKS Piątki Tczew 55:37. Swoje pierwsze punkty ligowe zdobywają kolejne młode koszykarki GROMu. Natalia Jarosz i Anna Słowińska, nie tylko punktują ale i zbierają wiele cennych piłek z tablic. Ania notuje do tego dwa bloki i kilka przechwytów.

GKS GROM Turowo 37 : 55  UKS Piątka Tczew  (7:20; 6:17; 16:8; 8:10)

dla GROM’u: Burdziak Dominika 10, Kowalczyk Anna 8, Szeról Weronika 6, Stępień Katarzyna 5, Jarosz Natalia 4, Słowińska Anna 2, Sitkiewicz Patrycja 2, Grochala Agata, Brankiewicz Maryca, Mincewicz Martyna, Szeról Estera 0.

20131124_olgaPomimo przegranych naszych zespołów, można zaobserwować regularny postęp. Nawet jeśli w tym sezonie nie będzie im dane poczuć smaku zwycięstwa, grając z silniejszymi zespołami. To w niedalekiej przyszłości, ciężka praca na treningach i liczne mecze ligowe pozwolą dziewczętom sięgnąć po zwycięstwa. Dziś potrzeba nam cierpliwości i wytrwałości.

Na zakończenie obszernej relacji, informacja z boiska akademickiego. Gdzie swoich sił na parkietach Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w drużynie AZS próbuje Olga Jankowska i Ludka Czuk. Olga w swoim debiucie, wychodząc z ławki, przeciwko Uniwersytetowi Medycznemu rzuca 23pkt. Brawo dziewczyny.