Nowy Rok … ale rywal ten sam

Updated: 12 stycznia, 2014

Od meczu z dobrze znanym rywalem, rozpoczęły zmagania w Nowym Roku młodziczki GKS GROM Turowo. W ramach rozgrywek ZOZKosz podejmowały u siebie UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie.

20140112_3Pierwsza połowa spotkania dość nieskuteczna w wykonaniu Turowa. Widoczna poprawa obrony w wykonaniu zespołu. Niestety liczne wybronione akcje kończą się na stratach w pierwszym lub drugim podaniu do kontry. To słabość mocno widoczna w grze gospodarza.

Drawsko wykorzystując straty osiąga do połowy znaczną przewagę. Pomarańczowe na trzecia kwartę wychodzą mocniej zmotywowane przez Trenera Marcina Pietrzaka. Nawiązując w tej odsłonie równorzędną walkę z rywalem (11:17).

Czwarta kwarta przynosi kolejne zdobycze punktowe po składnych akcjach dla zawodniczek Edwarda Mroza. Ostatecznie przegrywamy 27:80.

GKS GROM Turowo  27 : 80   UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie

(5:17; 3:18; 11:17; 8:28)

Dla GROMu: Szewczyk Karolina 8, Kononowicz Magdalena 7, Król Izabella 5, Górzyńska Karolina 3, Wiśniewska Wiktoria 2, Bukowska Daria 2,  Kumoch Daria, Smółka Katarzyna, Wit Anna, Cybowska Katarzyna, Stefańska Dagmara, Raczkowska Klaudia 0.

20140112_2

Dla OLIMPIJCZYKa: Gajewska Wiktoria 20, Kościukiewicz Alicja 19, Czubek Patrycja 16, Mamrowicz Katarzyna 8, Zwindowska Sylwia 6, Kałużna Natalia 3, Liszewska Natalia 2, Grochulska Oliwia 2, Kundera Karolina 2, Haraszczuk Julia 2, Oziero Zuzanna 0.

Dopatrujmy się dobrych stron konfrontacji. Słuszny jest wniosek, że małym kroczkami idziemy w dobrym kierunku. Grom w spotkaniu zdobył 27 punktów. Dobre zawody tym razem zagrała wracająca po chorobie Magdalena Kononowicz, swoje pierwsze punkty ligowe zdobyła najmniejsza na parkiecie Wiktoria Wiśniewska. Już za tydzień młodziczki jadą do Szczecina na mecze z Salosem.