U13K Drawsko Pomorskie

Updated: 21 maja, 2014

20140518_00318 maja Grom wziął udział w finałowym turnieju PZKosz o mistrzostwo województwa młodziczek rocznika 2001/2002. Kategoria U13K – młodziczka młodsza.

W Drawsku Pomorskim rywalizowały cztery zespoły: z  Koszalina, Szczecina, Turowa oraz gospodarz zawodów.

Młode Turowianki rozegrały dwa spotkania, ze Szczecinem oraz z Koszalinem.

Drużyna Marcina Pietrzaka pojawiła się na turnieju „zaledwie” w dziesięcioosobowym składzie. Brak kilku podstawowych zawodniczek, dał możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności młodszych koszykarek grupy, w dłuższym niż zwykle wymiarze czasu.

20140521_007Rozpoczynamy od meczu ze Szczecinem. Pierwsza kwarta spotkania to zdecydowana dominacja „Wilczyc”. Wykorzystują one nasze błędy i raz za razem zdobywają punkty po składnych akcjach. Nasza drużyna, pomimo kilku całkiem dobrych okazji rzutowych, nie potrafi skutecznie ich zakończyć i kwarta kończy się 0:22. Dzięki takiej przewadze trener Szczecina Adrian Licht, może dać szansę gry każdej ze swoich piętnastu zawodniczek, w kolejnych częściach spotkania. Pozostałe kwarty to już zupełnie inny obraz gry. Dobra postawa w obronie oraz kilka odważnych akcji w ataku sprawia, że tę część meczu wygrywamy 12:10, wynik końcowy 12:32. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje postawa Julii Gorbacz, która była skuteczna w obronie oraz bardzo aktywna w ataku.

GKS GROM Turowo  12 – 32  KING Wilki Morskie Szczecin  (0:22; 4:6; 0:2; 8:2)

Dla GROMu: Król Izabela 6, Szewczyk Karolina 4, Miller Laura 2, Gorbacz Julia, Raczkowska Klaudia, Kumoch Daria, Wiśniewska Wiktoria, Smółka Katarzyna, Bukowska Daria, Noga Agata 0.

20140521_006Drugie spotkanie to mecz z drużyną z Koszalina. Początek spotkania bardzo udany dla Turowianek. Na szczególną uwagę w tym meczu zasługuje postawa Katarzyny Smółki, która odważnymi i zdecydowanymi akcjami ofensywnymi sprawia wiele problemów obronie Koszalinianek. Cały mecz bardzo wyrównany, a o wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. Wygrywają podopieczne Przemysława Pacynko 31:23.

UKS 16 Koszalin  31 – 23  GKS GROM Turowo  (8:10; 8:2; 6:5; 9:6)

Dla GROMu: Kumoch Daria 8, Król Izabela 7, Smółka Katarzyna 4, Gorbacz Julia 2, Raczkowska Klaudia 2, Miller Laura, Wiśniewska Wiktoria, Bukowska Daria, Noga Agata, Szewczyk Karolina 0.

20140518_002

20140521_004Ostatecznie Mistrzostwo Województwa wywalczył zespół King Wilki Morskie ze Szczecina, drugi był Olimpijczyk Drawsko Pomorskie, trzecie miejsce dla UKS 16 Koszalin. GROM pomimo lepszego występu, choć ponownie w mocno okrojonym składzie – czwarte miejsce.

Kolejne zmagania rocznika 2001/2002 już w najbliższą sobotę w Słupsku, na Turnieju Św. Dominika Savio, gdzie zagramy z Jedynką Lębork i Salosem Słupsk.

W minionym tygodniu udało się pozyskać kolejnego Sponsora wspierającego młodzieżową koszykówkę żeńską w regionie.bmax

Firma B-MAX świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu lakierowania tworzyw. Dzięki uprzejmości właścicieli Tomasza i Jarosława Brzegowych do Klubu trafiło 50 toreb sportowych. Otrzymały je roczniki 2001, 2002 i udający się do Bydgoszczy na turniej ogólnopolski rocznik 2003. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie. 20140521_008

Dziewczęta otrzymały również komplet dresów sportowych od firmy EleCOND – producenta systemów poboru opłat – cspayments.pl