Sparing U14 z MUKS Bydgoszcz

By
Updated: 9 listopada, 2014

20141108A_03

W minioną sobotę (8.11.2014), podczas Turnieju o Puchar Dyrektora SP4 dziewcząt i chłopców rocznika 2003, nasze młodziczki (U14) rozegrały mecz sparingowy z rocznikiem 2002 MUKS Bydgoszcz.

Pomimo, że mecz miał charakter kontrolny, obydwa zespoły rozpoczęły spotkanie mocno zdeterminowane. Dużo nerwowości w grze obu ekip i niski wynik meczu po pierwszej kwarcie. Szybciej grę w ataku poukładał GROM i objął kilku punktowe prowadzenie, które systematycznie powiększał, ostatecznie wygrywając z podopiecznymi Radosława Janika.20141108A_02

Dzięki mocniejszej obronie, a także poprawie skuteczności w ataku, zawodniczki Marcina Pietrzaka zagrały jedno z lepszych spotkań w tym roku. Zgromadzona publiczność w Hali OSIR przy ul. Jasnej w Szczecinku, była świadkami całkiem niezłego basketu młodzieżowego w wykonaniu GROMu.

GROM Turowo nie ustępował na parkiecie pod żadnym względem bydgoszczankom. Na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki, a mecz niespodziewanie przebiegł pod dyktando gospodarza.

Indywidualnie wyróżnić należy naszą środkową Izabellę Król, która oprócz wielu udanych akcji w obronie (kilka niezłych bloków i wiele zbiórek), miała kilka ciekawych akcji w ponowieniu ataku, również tyłem do kosza. Nie do zatrzymania na koźle ponownie była rozgrywająca Agata Noga, nieustępliwością w obronie i rajdami wyróżniała się Martyna Mincewicz.

GKS GROM Turowo 31 : 19  MUKS Bydgoszcz

Dla GROMu: Mincewicz Martyna 10, Król Izabella 7, Szewczyk Karolina 6, Bukowska Daria 4, Wit Anna 2, Górzyńska Karolina 2, Noga Agata, Miller Laura, Wiśniewska Wiktoria, Gorbacz Julia, Smółka Katarzyna 0.

Świetna postawa w spotkaniu całego zespołu, daje nadzieję na znacznie lepsze występy z trudnym rywalami ligowymi, w zbliżających się spotkaniach PZKosz. Pora aby młodziczki uwierzyły w swoje umiejętności i pokazały pazur z trudniejszymi rywalami, tak jak w tym spotkaniu. Najbliższy wyjazdowy mecz ligowy 23.11 z UKS 16 w Koszalinie. Ostatnia kolejka ligowa pierwszej rundy rozgrywek PZKosz z MKS KUSY Szczecin 29.11. o 10:00 w Turowie.

 20141108A_04

You must be logged in to post a comment Login