U14 PZKosz MKS KUSY Szczecin

Updated: 28 stycznia, 2015

20150124_324 stycznia młodziczki GKS Grom Turowo rozegrały mecz w ramach rozgrywek PZKosz kategorii U14 z MKS Kusy Szczecin.

Nasze zawodniczki po tygodniowej feryjnej przerwie od treningów, powróciły na parkiet z niemałą zadyszką. W starciu z zawodniczkami Kusego, trenującymi na obozie zimowym w Turowie, oddychały rękawami już w pierwszej kwarcie, zakończonej wyraźnym prowadzeniem gości (21:2).

W kolejnych odsłonach meczu łapiemy rytm gry i nie ustępujemy już tak znacznie rywalkom.

Warto też zauważyć, że wykorzystujemy jedynie 4 z 32 rzutów osobistych. Fatalna skuteczność przełożyła się na końcowy wynik, który w porównaniu z dotychczasowymi konfrontacjami z liderem wojewódzkiej U14K, można uznać za wyraźnie lepszy. Tracimy mniej punktów, jednocześnie potrafimy wypracować wiele pozycji rzutowych, stąd liczne przewinienia szczecinianek i nasze rzuty osobiste, niestety nie celne 🙁

GKS GROM Turowo  32 : 63  MKS KUSY Szczecin  (2:21; 11:13; 9:16; 10:13)

20150124_2Dla GROMu:  Bukowska Daria 11, Kononowicz Magdalena 5, Szewczyk Karolina 5, Bryszewska Wiktoria 4, Górzyńska Karolina 4, Wit Anna 2, Smółka Katarzyna 1, Noga Agata, Wiśniewska Wiktoria, Miller Laura, Król Izabela 0.

Korzystając z okazji, że drużyna Roberta Steciuka przebywała „u nas” na obozie sportowym, 28 stycznia rozegraliśmy zaległy mecz z pierwszej rundy rozgrywek. Tym razem „gospodarzem” w turowskiej hali był Kusy Szczecin.

20150124_4

Zagraliśmy równie ambitnie, choć wyraźnie ponownie brakowało nam sił. Słabsza tego dnia była obrona GROMu, jednak poprawiliśmy skuteczność. Indywidualnie Trener Marcin Pietrzak wyróżnił Wiktorię Bryszewską (10pkt w obydwu spotkaniach). Zawodniczka dość późno dołączyła do zespołu, swoją ciężką pracą na treningach, zasługuje na co raz dłuższe występy na parkiecie. Zamieniając minuty na cenne punkty dla zespołu. Świetne zawody rozegrała Karolina Górzyńska, której potencjał, jak niejednokrotnie podkreślają trenerzy Klubu, pozwala na regularnie dobre występy.

MKS KUSY Szczecin  79 : 46  GKS GROM Turowo  (15:13; 26:10; 22:12; 16:11)

Dla GROMu:  Górzyńska Karolina 10, Kononowicz Magdalena 10, Bryszewska Wiktoria 6,  Król Izabela 6, Szewczyk Karolina 6, Bukowska Daria 5, Noga Agata 2, Wit Anna 1, Wiśniewska Wiktoria, Miller Laura, Tomaszewicz Kinga, Gorbacz Julia 0.

Kolejne zmagania młodziczek miały miejsce już nazajutrz w …

TURNIEJu KOSZYKÓWKI UPAMIĘTNIAJĄCYm „PRZYJACIELA BOBOLICKIEGO SPORTU”, PANA MIECZYSŁAWA WOŁUJEWICZA