U14 PZKosz
Wilki Morskie I Szczecin

Updated: 31 stycznia, 2015

20150131_03Blisko sprawienia sporej sensacji były zawodniczki GKS GROM Turowo. W ostatni dzień stycznia podejmowaliśmy obecnego lidera rozgrywek ZOZKosz – zespół WILKI MORSKIE I Szczecin (6-0). Jednak może po koleji …

Poprzednie spotkanie pomiędzy zespołami odbyło się na początku pierwszej rundy tegorocznych rozgrywek, t.j. 3.10.2014. W tym starciu wyraźnie lepsze były szczecinianki wygrywając 71:26.

Jak już pisaliśmy w poprzednich relacjach – młodziczki GROMu w mijającym tygodniu, odbyły istny maraton meczowy. Spotkanie z wilczycami było piątym w ich tygodniowym kalendarzu.

Na szczęście nic na to nie wskazywało i już od pierwszych minut meczu nie pozwalaliśmy narzucić sobie stylu gry przeciwnika. Graliśmy jak równy z równym, choć ponownie zawodziły rzuty osobiste (trafione jedynie 9 z 34 prób). 20150131_04Sporo problemu miał nasz zespół z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, przy nacisku rywala.

Czwartą kwartę rozpoczynamy z 15 punktową stratą, jednak wiara w zwycięstwo tego dnia była do końca. Tym razem to GROM narzuca swoje tempo akcji, gra jeszcze skuteczniej w obronie. Punkt po punkcie niwelując stratę, doprowadzając do remisu 50:50,  na niespełna minutę przed końcową syreną.

Niestety w końcówce zabrakło nam doświadczenia i zimnej krwi. W ostatnich sekundach mamy jeszcze posiadanie piłki, nie zamieniamy go jednak na akcję doprowadzającą do dogrywki. Do sensacyjnego zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

20150131_01GKS GROM Turowo  50 : 53  WILKI MORSKIE I Szczecin

(15:17; 9:16; 4:10; 22:10)

Dla GROMu:  Kononowicz Magdalena 14, Król Izabela 9, Szewczyk Karolina 8, Bukowska Daria 6, Górzyńska Karolina 4, Bryszewska Wiktoria 3, Smółka Katarzyna 3, Noga Agata 3, Wiśniewska Wiktoria, Miller Laura, Gorbacz Julia, Wit Anna 0.

Brawa dla całego zespołu za walkę i nieustępliwość do samego końca. Był to najlepszy wstęp podopiecznych Marcina Pietrzaka w obecnym sezonie i nagroda za ciężki tydzień pracy boiskowej.

Naszym zawodniczkom pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania w lidze PZKosz – najbliższe wyjazdowe 14.02 do Szczecina, gdzie zagramy z drugą drużyną Wilków Morskich. Natomiast tydzień później 21.02 gościć będziemy Szesnastkę Koszalin. Widząc postępy jakie czyni zespół młodziczek, śmiało możemy liczyć na zwycięstwa w tych konfrontacjach.

Nasze zmagania w minionym tygodniu zabezpieczał zespół ratownictwa medycznego TAD-MED – dziękujemy za profesjonalizm.