Finał Województwa U12K

By
Updated: 28 maja, 2015

20150528_02W Turowie został rozegrany Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego rocznika 2003 i młodszych, czyli kategorii wiekowej U12.

28 maja 2015 drużyny zostały rozstawione po turniejach eliminacyjnych. Na przeciw siebie w walce o ścisły finał stanęły zespoły GKS GROM Turowo oraz zwycięzca grupy Szczecina Wilki Morskie, a także KSKK Koszalin i SP16 Szczecin.

Zwycięzcy tych spotkań walczyli o pierwsze miejsce, przegrani o trzecią lokatę.

W pierwszym spotkaniu gospodarz podejmował zespół ze Szczecina. Od pierwszych minut GROM objął prowadzenie, które mozolnie powiększał przez trzy kwarty. Gra naszych zawodniczek wyglądała dość płynnie, akcje były szybkie i zespołowe. Duża ilość podań oraz szybkie tempo meczu sprawiało, że to Turowo dyktowało warunki. Brakowało na pewno skuteczności akcji aby znacząco powiększyć przewagę.

20150528_03

W koszykówkę gra się przez cztery kwarty. Nie wystarczy wygrać każdą z trzech pierwszych, a zapas 6 punktów to zbyt mało aby spokojnie czekać na końcowy gwizdek. Boleśnie przekonały się o tym gospodynie, które dość nerwowo oddawały inicjatywę z minuty na minutę dla Szczecina. W zespole Pawła Dzierby wyróżniały się dwie zawodniczki, to na nich opierała się cała gra. Niestety to one „wygrały” czwartą kwartę zdobywając razem wszystkie 16 punktów tej odsłony. Prawdziwy thriller rozegrał się w końcówce spotkania, gdzie na 7 sekund przed końcem wyrównujące punkty zdobywają Wilczyce, Turowo przenosi po czasie trenera piłkę pod kosz przeciwnika, gubi ją po czym traci ostatnie punkt równo z końcową syreną spotkania.

Pomimo słabej czwartej kwarty, pochwalić należy zawodniczki Marcina Gurtatowskiego za styl gry. Zdobywaliśmy punkty na wiele sposobów. Z kontry, w ataku pozycyjnym, po rzutach z półdystansu. Optycznie byliśmy zespołem technicznie lepszym. Niestety zdecydowało – jak to w meczach na styku bywa posiadanie lidera – a nawet dwóch.

W Turowie zabrakło naszych wysokich. Alicja Zelmanowska podkręciła kostkę już w pierwszej kwarcie, Iza Komorska nie zdobyła punktu w meczu. Dobrze spisały się nasze niskie zawodniczki, w szczególności Narina Tiede – zarówno w obronie jak i ataku.

GKS GROM Turowo  37: 39  WILKI MORSKIE Szczecin  (14:10; 8:7; 7:6; 8:16)

20150528_04Dla GROMu:  Tiede Narina 13, Kowalik Joanna 10, Zander Samanta 6, Sobolczyk Julia 4, Marczak Martyna 2, Sobolczyk Martyna 2, Zelmanowska Alicja, Tomaszewska Eliza, Komorska Izabella , Dębowska Klaudia, Wiszniewska Oliwia, Rak Natalia 0.

Dla Szczecina:  Szymoniak Barbara 18, Boniewska Laura 9, Walczak Amelia 5, Hoffman Ada 2, Hajn Weronika 2, Basz Daria 2, Bujek Anna 1.

W drugim spotkaniu KSKK Koszlin w pierwszej kwarcie odskoczył na bezpieczna przewagę i kontrolował przebieg spotkania do końca, dość pewnie wygrywając z SP16 Szczecin.

KSKK Koszalin  52: 27  SP16 Szczecin  (21:6; 6:4; 12:10; 13:7)

Dla Koszalina:  Antosiewicz Angelika 12, Adamczewska Maja 8, Kiner Aleksandra 8, Gąsiorek Natalia 7, Mosakowska Natalia 6, Tryzno Hanna 4, Gregorczyk Julia 2, Szadzińska Natalia 2, Wachowska Weronika 2, Socha Weronika 1.

Dla Szczecina:  Mazurowska Magdalena 8, Kłoszewska Zuzanna 5, Bejm Aleksandra 5, Szymanowicz Weronika 4, Bołąkowska Maria 2, Michałowska Weronika 2, Hajduś Wiktoria 1.

Trzecie spotkanie turnieju finałowego to walka o brązowe medale. Tym razem scenariusz spotkania z naszym udziałem był bardzo podobny. Wychodzimy na prowadzenie w pierwszej kwarcie, po czym brak koncentracji skutkuje odrabianiem strat przez przeciwnika. Tym razem wystarczyło zapasu punktowego i wygrywamy z SP16 Szczecin Roberta Steciuka. Świetnie tym razem na boisku spisała się Eliza Tomaszewska (12pkt). W naszym zespole wystąpiło tym razem wszystkie 16 dziewcząt grupy 2003 obecnych na turnieju.

GKS GROM Turowo  39 : 36  SP16 Szczecin  (12:3; 9:11; 9:8; 9:14)

20150528_06

Dla GROMu:  Tomaszewska Eliza 12, Zander Samanta 8, Kowalik Joanna 6, Zelmanowska Alicja 5, Tiede Narina 3, Sobolczyk Julia 3, Sobolczyk Martyna 2, Marczak Martyna, Komorska Izabella, Dębowska Klaudia, Wiszniewska Oliwia, Rak Natalia, Bogdanowicz Kamila, Jurak Joanna, Wilińska Patrycja, Michalak Weronika 0.

Mecz o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego zakończył się spodziewanym zwycięstwem Koszalina. Podopieczne Zbyszka Pietrzaka zarówno w eliminacjach jak i w finale nie dały szans zbliżyć się przeciwnikowi do siebie. Wygrały pewnie również ostatnie spotkanie. Na uwagę zasługuje fakt bardzo wyrównanego składu Koszalina. Wszystkie jedenaście zawodniczek zdobyło punkty, grając zespołowo i bardzo ofensywnie.

KSKK Koszalin  63 : 36  WILKI MORSKIE Szczecin  (20:9; 16:8; 19:3; 16:8)

Dla Koszalina:  Antosiewicz Angelika 10, Kiner Aleksandra 10, Socha Weronika 9, Mosakowska Natalia 6, Tryzno Hanna 6, Szadzińska Natalia 6, Adamczewska Maja 4, Gąsiorek Natalia 4, Gregorczyk Julia 4, Wachowska Weronika 2, Bernacka Adriana 2.

Dla Szczecina:  Szymoniak Barbara 16, Bujek Anna 6, Boniewska Laura 6, Walczak Amelia 4, Kozak Alicja 2, Hoffman Ada 2.

20150528_05

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego

20150528_07

I Miejsce      KSKK Koszalin  – MVP Antosiewicz Angelika
II Miejsce    WILKI MORSKIE Szczecin – MVP Boniewska Laura
III Miejsce  GKS GROM Turowo – MVP Tiede Narina
IV Miejsce   SP16 Szczecin  – MVP Mazurowska Magdalena

Puchary i medale ufundował ZOZKosz – koszulki pamiątkowe Starostwo Powiatowe w Szczecinku, wręczono również statuetki MVP ufundowane przez Gminę Szczecinek.

tadmedWszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje za walkę i świetne emocje od Prezesa ZOZKosz Konrada Mądrego, Zastępcy Wójta Gminy Szczecinek Edyty Wieleby-Matyśniak oraz Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Turowie Małgorzaty Biskup. Jako organizatorzy otrzymaliśmy podziękowania od ZOZKosz i pochwałę sprawnie przeprowadzonej imprezy.

Wielogodzinne zmagania toczyły się pod czujnym okiem zespołu ratownictwa medycznego TadMed. Dziękujemy za obecność i cieszymy się, że nie była mocno konieczna 😉

Kończąc naszą relację – GROM zdobywa swój pierwszy medal Mistrzostw Województwa kategorii wiekowej – obiecujemy, że nie ostatni ! 😉

20150528plakatMW_610

You must be logged in to post a comment Login