Turniej o Puchar Burmistrza Polanowa 25.11.2012

Updated: 28 listopada, 2012

20121125_Na zaproszenie Koszalińskiego Stowarzyszenia Koszykówki Kobiet GKS GROM Turowo w dniu 25 listopada wziął udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Polanowa. Turniej odbył się w ramach dni Polanowa.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny. Rozstawiono nas w pierwszym meczu z KSKK Koszalin. Od pierwszych minut na boisku dość nerwowa konfrontacja. Każda z drużyn chciała narzucić rywalkom swój styl gry. Po skutecznych akcjach w obronie, za sprawą „wysokiej deski” Koszalin po grze z kontry wychodzi na prowadzenie, które powiększa w drugiej kwarcie. Turowo gra dość nieskutecznie w „pomalowanym” przy wysokich rywalkach. Nie pomaga także, niestety jak zwykle słaba dyspozycja rzutu z  półdystansu i dystansu.

Po przerwie obraz gry ulega zmianie. To GROM częściej ma inicjatywę i lepiej broni w pomalowanym. Liczne akcje skrzydłami, rozciągające obronę rywalek przynoszą zamierzony efekt. Również obrona „na całym” przynosi kilka cennych punktów. Element gry obronnej, którym zwykle karcił nas zespół Przemysława Pacynko.

W czwartej kwarcie również gra zespołu Marcina Gurtatowskiego, może się podobać. Niestety zbyt duża strata z pierwszej połowy nie pozwoliła nam, pomimo wygrania trzeciej i czwartej kwarty, zwyciężyć tego dnia z dobrze dysponowanym rzutowo Koszalinem. Na plus na pewno „odrobione lekcje” i wyrównana walka z drużyną – zdobywcą zeszłorocznego Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych, która w tym sezonie nabiera kształtu na boiskach drugoligowych.

KSKK Koszalin  59  : 46  GKS GROM Turowo  (16:8; 16:6; 11:14; 16:18)

Dla KSKK:  Sak Nadia 16 (2×3), Królik Weronika 9 (1×3), Brzezińska Aleksandra 9, Popławska Agnieszka 8, Bogucka Katarzyna 6, Karacan Yasmin 5, Staciwa Sylwia 4, Juraszczyk Magda 2, Gatz Marta 0.

Dla GROMu:  Jankowska Olga 17, Porzezińska Anna 11, Goreńska Karolina 8, Brajer Aleksandra 4, Czuk Ludka 4, Jabłońska Gienia 2, Stępień Katarzyna, Burdziak Dominika, Białkowska Sonia, Jabłońska Celina, Sitkiewicz Patrycja 0.20121125_0

Swój pojedynek o wejście do finału rozegrały zespoły SMS SALOS Słupsk – prowadzony w tym dniu przez Trenera trzecioligowego SKK Kobylnica Dominka Furmana oraz gospodarza Turnieju KSKK Polanów pod wodzą utytułowanego i wybitnego Trenera Andrzeja Curyla. Zwycięsko z tego boju wyszedł Słupsk oczekując na grę w finale z Koszalinem.

W meczu o trzecie miejsce, nie przegrywając kwarty lepsze okazały się zawodniczki z Turowa. W tym spotkaniu to my mieliśmy przewagę warunków fizycznych nad rywalkami, którą w połączeniu z grą zespołową w obronie i ataku wykorzystaliśmy. Dodatkowo na wyróżnienie zasługują zawodniczki rezerwowe zespołu, które z mniej wymagającym przeciwnikiem udanie zastępowały „pierwszy garnitur” GROMu na parkiecie.

KSKK Polanów  43 : 59  GKS GROM Turowo  (10:15; 11:11; 10:16, 12:17)

Dla KSKK:  Pawłowicz Klaudia 14, Pracz Małgorzata 8, Dalak Marta 7, Tomczak Laura 4, Machnikowska Monika 4, Romanko Anita 3 (1×3), Szyca Karolina 2, Szymańska Iza 1, Siwiecka Natalia, Mytnik Katarzyna 0.

Dla GROMu:  Jankowska Olga 20, Białkowska Sonia 9 (1×3), Porzezińska Anna 8, Goreńska Karolina 7, Brajer Aleksandra 4, Czuk Ludka 4, Jabłońska Gienia 2, Burdziak Dominika 2, Jabłońska Celina 2, Stępień Katarzyna 1, Sitkiewicz Patrycja 0.

Mecz finałowy 53:41 wygrał KSKK Koszalin – zostając tryumfatorem Turnieju o Puchar Burmistrza Polanowa.

W zespołach wybrano najlepsze zawodniczki Turnieju. Trenerzy zgodnie w zespole z Turowa wyróżnili Olgę Jankowską (37pkt), natomiast decyzją Trenera Marcina Gurtatowskiego statuetkę otrzymała Sonia Białkowska – zawodniczka, która zrobiła w ostatnim czasie największy postęp i mocno wpisała się w zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce. Był to udany turniej dla naszego zespołu podkreśla Trener, wszystkie dziewczyny włożyły wiele wysiłku w walkę na boisku. Dodatkowo otrzymałem osobistą satysfakcję – odbierając wiele ciepłych słów od Trenera Andrzeja Curyla. Do niedawna, jak podkreślił nie wiedział gdzie jest Turowo? Dziś i w przyszłości na pewno o nas będzie coraz głośniej.