Gorzów Wielkopolski – Ogólnopolski Turniej R’2003

By
Updated: 26 lutego, 2016

20160226_2W dniach 26-28 lutego 2016 młodziczki młodsze (rocznik 2003) GKS GROM Turowo wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora SP13 w Gorzowie Wielkopolskim.

Na turnieju rozegraliśmy pięć spotkań – z każdym kolejnym radząc sobie lepiej.

W pierwszym spotkaliśmy się z najsilniejszą, jak się później okazało ekipą wrocławską. W pierwszych minutach urazem stawu skokowego kończy turniej nasza rozgrywająca Joanna Kowalik.

Kolejna lekcja – robiliśmy co mogliśmy i rzuciliśmy dla Wrocławia tyle punktów co inne zespoły, jednak w starciu z silnym naciskiem na całym boisku z podwojeniami, straciliśmy zbyt wiele punktów.

MKS MOS PROCOM SYSTEM Ślęza Wrocław  108 : 39  GKS GROM Turowo

(23:12; 21:4; 32:10; 32:13)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 13, Komorska Izabela 6, Sobolczyk Julia 6, Kowalik Joanna 4, Sobolczyk Martyna 4, Sławińska Martyna 2, Dębowska Klaudia 2, Tiede Narina 2, Jurak Joanna, Nocek Julia, Maciukiewicz Adrianna,  0.

Drugie spotkanie po krótkiej przerwie obiadowej rozgrywamy z dobrze znanym rywalem ligowym KSKK Koszalin. Pierwsza połowa wyraźnie dla KSKK – druga bardziej wyrównana. Dwa najsilniejsze zespoły turnieju, po pierwszym dniu za nami.

KSKK Koszalin  76 : 37  GKS GROM Turowo

(25:10; 17:3; 16:10; 18:14)

20160226_1

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 12, Komorowska Izabela 7, Sobolczyk Julia 5, Sobolczyk Martyna 3, Tomaszewska Eliza 3, Nocek Julia 3, Maciukiewicz Adrianna 2, Tiede Narina 2, Sławińska Martyna, Jurak Joanna, Dębowska Klaudia 0.

Drugi dzień turnieju rozpoczynamy meczem z gospodarzem. Pierwsza i czwarta kwarta na remis. Druga wyraźnie dla podopiecznych Zbigniewa Wilmińskiego. W tym meczu druga kwarta poniżej wymaganego zaangażowania – reprymendy z szatni wystarczyło na kolejne dwa mecze.

SP13 Gorzów Wielkopolski  54 : 32  GKS GROM Turowo

(10:10; 17:5; 15:7; 12:10)

Dla GROMu:  Maciukiewicz Adrianna 8, Zelmanowska Alicja 8, Komorska Izabela 5, Tomaszewicz Eliza 4, Sobolczyk Martyna 4, Sobolczyk Julia 2, Tiede Narina 1, Dębowska Klaudia, Sławińska Martyna, Nocek Julia 0.

Czwarte spotkanie i emocje do końca dogrywki, do której doprowadzamy akcją 2+1 Juli Sobolczyk z drużyną Szok Bojanowo. W tym starciu mogło by się obyć bez dogrywki, niestety trzy zbiórki ofensywne i trzy próby rzutu spod kosza, trzech naszych podkoszowych kończy regulaminowy czas meczu.

Dogrywka to istny dreszczowiec, jak na dzikim zachodzie strzał za strzał, akcja za akcję. Walki w parterze wystarczyłoby na dobry trening zapaśniczy. Jeden więcej skuteczny atak przeprowadziły przeciwniczki. Obydwa zespoły zgotowały pasjonujące, ponad dwugodzinne spotkanie, oklaskiwane gromko przez licznie zgromadzonych kibiców koszykówki gorzowskiej hali.

MUKS SZOK Bojanowo  59 : 57  GKS GROM Turowo

20160226_3(10:7; 17:13; 10:15; 10:12; d 12:10)

Dla GROMu: Zelmanowska Alicja 19, Komorska Izabela 11, Maciukiewicz Adrianna 6, Nocek Julia 6, Sobolczyk Martyna 5, Sobolczyk Julia 4, Tomaszewska Eliza 2, Jurak Joanna 2, Sławińska Martyna 1, Tiede Narina, Dębowska Klaudia 0.

Ostatnie spotkanie turnieju i najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Naprzeciw zespół gorzowski – który dopiero w dogrywce uległ KSKK Koszalin – do tego przewaga warunków fizycznych na wszystkich pozycjach.

Gramy jak równy z równym, do przerwy odrabiając starty i  doprowadzając do remisu. W końcówce ponownie dochodzimy rywala, jednak ostatnie sekundy należą do podopiecznych Radosława Duchnowskiego, które zachowały więcej sił dzięki szerokiej ławce.

ENEA AZS PWSZZ Gorzów Wielkopolski  59 : 55  GKS GROM Turowo

(15:10; 9:14; 13:8; 22:23)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 13, Tiede Narina 12, Tomaszewska Eliza 7, Komorska Izabela 7, Sobolczyk Martyna 6, Nocek Julia 4, Maciukiewicz Adrianna 4, Sobolczyk Julia 2, Sławińska Martyna, Jurak Joanna, Dębowska Klaudia 0.

20160226_4Był to bardzo ciekawy turniej, podsumowuje szkoleniowiec Marcin Gurtatowski. Pomimo braku zwycięstwa pokazaliśmy dobry warsztat koszykarski. W dwóch najlepszych spotkaniach z naszej strony zabrakło dosłownie sekund do zwycięstw. Niestety kończymy na ostatnim szóstym miejscu w dość silnie obsadzonym turnieju.

MVP zespołu została Alicja Zelmanowska – środkowa we wszystkich pięciu spotkaniach grała najrówniej pod dwiema tablicami, zdobywając średnio 13pkt w każdym spotkaniu.

Na dodatkowe wyróżnienie zasłużyła Martyna Sławińska – trenująca koszykówkę od około dwóch miesięcy debiutowała na parkiecie, wnosząc wiele walki i pazura do naszej gry.