PLLKK Słupsk 23.11.2012

Updated: 24 listopada, 2012

Każda z drużyn ma boisko na którym nie lubi grywać. Takim miejscem dla GKS GROM Turowo jest hala przy ul. Sobieskiego 2 w Słupsku. Coś w tym chyba jest, już dawno nie odnotowaliśmy udanego spotkania na tym parkiecie. Niestety ta reguła potwierdziła się również w miniony piątek, w którym to rozegraliśmy mecz z SIÓDEMKĄ Sopot, w ramach Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od prowadzenia Sopocianek 10:3. Po czasie Marcina Gurtatowskiego, nerwowa gra zespołu z Turowa uspokoiła się a przebieg spotkania wyrównał. Cztery punkty w końcówce kwarty GROMu i wydawało się, że wróciliśmy do gry. Niestety druga kwarta to seria strat Turowianek i skuteczna gra z kontry Sopotu. Nie pomaga rotacja zmian w zespole. Do przerwy przegrywamy różnicą 12 oczek. Trzecia odsłona daje nam nadzieję na odmienienie losów spotkania.

Seria ostatnich sześciu punktów w kwarcie i na tablicy wyników 31:40.  W pierwszych trzech minutach czwartej kwarty podopieczne Karoliny Janygi przypieczętowały zwycięstwo serialem 8 punktowym, po bezskutecznej grze GROMu. Pozostały czas 5 minut, przy słabej grze zespołu, to zbyt mało aby tego dnia sprostać dobrze dysponowanym rywalkom. Końcówka spotkania to gra naszych rezerwowych.

Wśród zwycięzców w ataku wyróżniał się duet rozgrywającej Agnieszki Ostrowskiej (17pkt 2x3pkt) i środkowej Adrianny Wawrzynek (14pkt). Wspierany dobrą grą całego zespołu, zasilonego w tym sezonie zawodniczkami z Gdyni i Gdańska.

W zespole pokonanych na swoim poziomie w ataku zagrała jedynie Ludka Czuk, w obronie szwankował w zasadzie cały zespół. Co prawda każda z dziewcząt włożyła dużo wysiłku w ten element, jednak nie była to obrona zespołowa, w wielu przypadkach brakowało w niej rotacji. Ważnym elementem była również zbiórka, którą zdominowała dysponująca lepszymi warunkami fizycznymi SIÓDEMKA.

UKS SIÓDEMKA Sopot 55 : 33  GKS GROM Turowo  (21:17; 7:10; 12:4; 15:2)

Dla SIÓDEMKI:  Ostrowska Agnieszka 17 (2×3), Wawrzynek Adrianna 14, Sokołowska Marta 8, Krasowska Zuzanna 6, Duszkiewicz Marianna 4, Mackiewicz Paulina 4, Matejek Magdalena 2, Sałek Paulina, Klimek Natalia, Wróbel Monika 0.

Dla GROMu:  Czuk Ludka 9, Goreńska Karolina 8, Porzezińska Anna 7, Jankowska Olga 5, Stępień Katarzyna 2, Burdziak Dominika 2, Białkowska Sonia, Jabłońska Gienia, Szeról Weronika, Jabłońska Celina, Sitkiewicz Patrycja 0.20121124_002
Po serii czterech wygranych zespół z Turowa odniósł pierwsza porażkę ze znacznie skutecznie grającym w tym dniu zespołem Siódemki Sopot. Przed nami niedzielny turniej w Polanowie, podczas którego należy wyciągnąć wnioski z tej lekcji.