PLLKK Turowo 11.11.2012

Updated: 11 listopada, 2012

20121111_00111 listopada 2012 w Turowie rozegrano kolejkę spotkań w ramach Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet. Pod Szczecinek zjechały zespoły SALOS Szczecin oraz SMS SALOS Słupsk.

Faworytem pierwszego spotkania był nasz zespół. Mniej doświadczony w tym sezonie zespół ze Szczecina, już w pierwszej kwarcie musiał sprostać silnej obronie Turowa. Wysoka wygrana pierwszej kwarty (19:6) pozwoliła dokonać zmian w kolejnych. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć pełen 14 osobowy skład Turowa. Każda z dziewcząt wniosła wkład w zwycięstwo w spotkaniu.

W obronie dobrze spisywały się nasze wysokie zawodniczki,  udaremniając skuteczne akcje wysokiej środkowej Szczecina – Natalii Aleksiuk.

SALOS Szczecin  35 : 56  GKS GROM Turowo

(6:19; 5:7; 15:13; 9:17)

Dla SALOSU:  Poślińska Marta 12, Łobacz Paulina 7, Bestry Zuzanna 4, Aleksiuk Natalia 4, Wołkowica Joanna 4, Smal Sandra 3, Włodarczyk Wiktoria 1, Ankiewicz Kamila, Mańkowska Maja, Zacharewicz Aleksandra, Slepowrońska Sandra, Dygul Weronika 0.

Dla GROMu:  Porzezińska Anna 13, Burdziak Dominika 9, Jankowska Olga 9, Czuk Ludka 9, Goreńska Karolina 9, Sitkiewicz Patrycja 5, Stępień Katarzyna 2, Szeról Weronika, Jabłońska Celina, Białkowska Sonia, Brajer Aleksandra, Brankiewicz Maryca, Jarosz Natalia, Pisarek Karolina 0.

Drugie spotkanie turnieju to rywalizacja drużyn zrzeszonych w rozgrywkach Salezjańskich.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu już w pierwszej kwarcie zarysowała się wyraźna przewaga jednego z zespołów. Zmęczony poprzednim starciem zespół ze Szczecina nie był w stanie ustać kondycyjnie z szybko grającym Słupskiem. Każda kolejna kwarta niosła rosnąca przewagę zespołu w barwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

SMS SALOS Słupsk  77 : 24  SALOS Szczecin   (20:10; 20:4; 9:17; 2:20)

Dla Słupska:  Gawrońska Weronika 17 (1×3), Kolańska Paulina 13 (1×3). Wójcik Kinga 12 (1×3), Chalama Angelika 11, Maciejska Karolina 8, Zarzycka Klaudia 7, Tutak Aleksandra 5 (1×3), Zgondek Alicja 4.

Dla Szczecina: Aleksiuk Natalia 11, Łobacz Paulina 4, Wołkowica Joanna 4, Ankiewicz Kamila 2, Ososińska Dominika 2, Smal Sandra 1, Bestry Zuzanna, Włodarczyk Wiktoria 1, Mańkowska Maja,  Slepowrońska Sandra, Dygul Weronika 0.

20121111_002Trzecie spotkanie zapowiadało się wyrównanie. Na przeciw siebie stanęły zwycięskie zespoły rywalizacji ze Szczecinem. Dla zespołu ze Słupska było to jednocześnie rewanżowe spotkanie z poprzedniej kolejki w Słupsku. Gdzie GROM Turowo okazał się lepszy w końcówce wyrównanego spotkania, wygrywając 52:37 w hali Gryfia.

Spotkania między zespołami Słupska i Turowa w ostatnim czasie dostarczają wielu emocji kibicom. Tak było i teraz. Licznie zgromadzeni kibice mieli okazję oglądać spotkanie, w którym to Słupsk objął 10 punktowe prowadzenie w drugiej kwarcie, które przed drugą połową jeszcze stracił. W drugiej odsłonie Grom dołożył 10 punktów przewagi. W lidze juniorskiej to zbyt mała zaliczka na czwartą kwartę, aby cieszyć się z wygranej. W myśl tej zasady Słupszczanki mozolnie odrabiały straty. Końcówka to „szachy” w wykonaniu trenera Piotra Ostrowskiego (Salos) oraz Marcina Gurtatowskiego (Grom). Rzut trzypunktowy Weroniki Gawrońskiej na 10 sekund przed końcem niemal do remisu (57:59). Trzykrotne przerwy na żądanie w ostatnich sekundach, skuteczne dwa rzuty osobiste Karoliny Goreńskiej i jeden Ludki Czuk, oraz dobra obrona wprowadzanej piłki do gry, dają nam ostatecznie zwycięstwo.

Informacje w lokalnych mediach:gawex_80_tv_zachod_80_

Niezmiernie cieszy fakt, że w tym trudnym spotkaniu, GROM po raz kolejny pokazał zespołowość gry, determinację w obronie i zimną krew w końcówce spotkania.Po rozegraniu czterech spotkań GKS Grom Turowo z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli PLLKK.

GKS GROM Turowo

59 : 57  SMS SALOS Słupsk   (17:22; 13:8; 20:10; 9:17)

Dla GROMu:  Jankowska Olga 18, Goreńska Karolina 14, Porzezińska Anna 12, Czuk Ludka 9, Burdziak Dominika 4, Szeról Weronika 2, Stępień Katarzyna, Jabłońska Celina, Białkowska Sonia, Brajer Aleksandra 0.

Dla Słupska:  Tutak Aleksandra 20 (1×3), Gawrońska Weronika 12 (1×3), Maciejska Karolina 8, Chalama Angelika 8, Zgondek Alicja 5, Kolańska Paulina 2, Wójcik Kinga 2, Zarzycka Klaudia 0.