ZOZKosz U14K KSKK Koszalin

By
Updated: 11 grudnia, 2016

11 grudnia 2016 o 10:00 w Hali Sportowej w Turowie zespół młodziczek rozegrał mecz ligowy z faworytem rozgrywek ZOZKosz kategorii wiekowej U14 – zespołem KSKK Koszalin.

Podopieczne Marcina Gurtatowskiego do rywalizacji przystąpiły mocno skoncentrowane. Agresywna obrona i szybka gra z kontry wyprowadziła zespół z Turowa na szybkie i niestety jedyne prowadzenie w tym meczu 8:2. Koszalinianki ocuciły się po pierwszym ciosie i zdobyły 11 kolejnych punktów. Przez następne dwie kwarty Grom nie może złapać rytmu gry. Szarpiemy w obronie – brakuje zbiórek. Dopiero w czwartej kwarcie powraca koncentracja i skuteczność. Ostatnią odsłonę spotkania wygrywamy.

W spotkaniu zabrakło Izabeli Komorskiej, jej licznych zbiórek i punktów. Ponadto podstawowe zawodniczki zagrały dużo poniżej oczekiwań.

Cieszy postawa zmienniczek, choć dziś przy grze systemem pasarella o zmienniczkach może być mowa dopiero w czwartej kwarcie. Końcowy wynik i różnica 30 punktów z pewnością nie oddaje dystansu, jaki zmniejszyliśmy do zespołu Zbigniewa Pietrzaka.

Obrona uległa poprawie tylko momentami szwankowała rotacja, zabrakło z pewnością zbiórki na obydwu tablicach. Pracujemy dalej i nie zwalniamy tempa 😉

GKS GROM Turowo  46 : 76  KSKK Koszalin

(10:17; 6:20; 13:23; 17:16)

Dla GROMu:  Tiede Narina 9 (1×3), Sławińska Martyna 8, Nocek Julia 8, Bogdanowicz Kamila 6, Zelmanowska Alicja 6, Kowalik Joanna 4, Sobolczyk Martyna 2, Maciukiewicz Adrianna 2, Tomaszewska Eliza 1, Sobolczyk Julia, Jurak Joanna 0.