KLR U13K Kołobrzeg

Updated: 2 grudnia, 2016

W minioną niedzielę 4 grudnia w Kołobrzegu, Młodziczki Młodsze GKS Grom Turowo uczestniczyły w trzecim turnieju  w ramach I Klubowej Ligi Regionalnej Młodziczek Młodszych w roczniku 2004 i młodsze. Po drugiej stronie boiska, na zawodniczki Gromu czekały drużyny KSKK I Koszalin oraz gospodarz – MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg.

Osłabioną ekipę Gromu reprezentowały tylko cztery dziewczęta z rocznika 2004. Ponadto trochę starszym koleżankom wsparcia udzieliło sześć zawodniczek z rocznika 2005 i dwie z rocznika 2006. Choć w składzie Gromu zabrakło dwóch dziewcząt z rocznika 2004, nie przeszkodziło to młodej drużynie mieć nadzieję na dobry występ w tym dniu.

W pierwszym meczu tego turnieju stanęliśmy na przeciw najsilniejszej drużynie KSKK I Koszalin. Od pierwszych minut spotkania widoczne było zdenerwowanie w obu ekipach spowodowane agresywną obroną, co w konsekwencji przyczyniło się do nieskuteczności w ataku, zarówno w drużynie z Turowa jak i Koszalina. Połowa pierwszej kwarty zakończyła się wynikiem 2:2 ! Po zmianie „piątek” obraz gry uległ znacznej poprawie, niestety na korzyść Koszalina. Drugą połowę pierwszej kwarty Turowo przegrało 0:7 nie potrafiąc wykorzystać dobrych sytuacji rzutowych, których było i tak jak na lekarstwo. U młodszych zawodniczek Gromu widoczna była lekka bojaźń przed silniejszymi dziewczętami z Koszalina. Podobny przebieg miała każda kolejna część meczu, gdzie pierwsza połowa drugiej kwarty zakończyła się 4:4 a druga połowa 0:8. Choć trzecia odsłona meczu wyglądała znacznie lepiej i zakończyła się wynikiem 8:10 dla Koszalina to w czwartej części powróciła sytuacja z pierwszej połowy spotkania i na koniec kwarty widniał wynik 4:10 dla przeciwnika.

Turowo choć ambitne grało, to popełniło zbyt wiele błędów własnych, co bezwzględnie wykorzystał Koszalin. Zróżnicowany skład Gromu nie dał rady bardziej wyrównanej ekipie KSKK I i w konsekwencji uległ 18:41.

Cała drużyna zasługuje jednak na pochwałę za sportową agresję i walkę o każdą piłkę, co nie pozwoliło silniejszemu Koszalinowi zbytnio rozwinąć skrzydeł i rzucić dla Turowa znaczną ilość punktów.

KSKK I Koszalin  41 : 18  GKS GROM Turowo

(9:2, 12:4, 10:8, 10:4)

Dla Gromu: Mężykowska Michelle 8, Bolechowska Jagoda 2, Jakubowska Julia 2, Sałasińska Martyna 2, Zglińska Sandra 2, Pawluś Joanna 1, Siegert Anna 1, Budzyńska Paulina 0, Kopernatzka Wiktoria 0, Lewandowska Daria 0, Mielnikiewicz Karina 0, Mikierysz Natali 0,

W czwartym meczu turnieju a drugim Gromu, dziewczęta zmierzyły się z początkującą drużyną gospodarzy – MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg. Po pierwszej porażce Turowa z Koszalinem w ramach I Klubowej Ligi Regionalnej Młodziczek Młodszych, zmotywowany zespół Gromu rozpoczął spotkanie z Kołobrzegiem agresywną obroną i bardzo dobrą współpracą zespołu w konstruowaniu ataku. Pozwoliło to zakończyć pierwszą połowę meczu wynikiem 38:0 dla naszych dziewcząt. W dalszej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie a roszady zawodniczkami Gromu w drugiej odsłonie spotkania pozwoliły przeciwnikowi rzucić 7 punktów. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Turowa.

W grze Kołobrzegu z meczu na mecz widać poprawę w grze. Początkującym dziewczętom z Kołobrzegu życzymy wytrwałości w treningach i wielu cennych doświadczeń.

MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg  7 : 54  GKS GROM Turowo

(0:14, 0:24, 1:10, 6:6)

Dla Gromu: Mężykowska Michelle 15, Zglińska Sandra 10, Bolechowska Jagoda 8, Mielnikiewicz Karina 8, Pawluś Joanna 4, Siegert Anna 4, Kopernatzka Wiktoria 3, Mikierysz Natali 2, Budzyńska Paulina 0, Jakubowska Julia 0, Lewandowska Daria 0, Sałasińska Martyna 0.

Pozostałe wyniki spotkań.

MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg 25:62 KSKK II Koszalin

(8:13, 5:14, 8:25, 9:10)

KSKK I Koszalin 58:22 AMK Białogard

(14:2, 14:2, 20:12, 10:6)

GKS GROM Turowo z jedną porażką zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli Klubowej Ligi Regionalnej Młodziczek Młodszych.

Dodatkowo w dniu 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Miasta Szczecinka Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt. Do turnieju zgłosiły się ekipy z SP1, SP4, SP6 i SP7. Wszystkie drużyny w swoich szeregach miały mocno zróżnicowane wiekowo składy, począwszy od najstarszego rocznika 2004 do najmłodszego 2006. W każdej ze szkół znajdowała się choć jedna zawodniczka GKS GROM Turowo. Ogólnie wystąpiło 19 na co dzień trenujących w naszym Klubie dziewcząt. Najmocniej obsadzone zawodniczkami Gromu drużyny SP1 i SP4 stoczyły zacięte spotkanie o pierwsze miejsce, z którego zwycięsko wyszła ekipa gospodarzy SP4 wygrywając z SP1 16:15. Obie ekipy awansowały do rywalizacji w Powiecie. Zapowiada się ciekawe widowisko 😉 Gratulujemy walki i spotkania na wysokim poziomie.