Cenne doświadczenia w zmaganiach strefowych kadetek

By
Updated: 26 marca, 2017

W dniach 24-26 marca 2017 rozegraliśmy w Turowie rundę rewanżową rozgrywek strefowych U16 naszych kadetek. Stawką sześciu spotkań w połączeniu z sezonem ligowym ZOZKosz był awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U16 kobiet.

Po dosyć mocnej lekcji z meczów w Wielkopolsce chcieliśmy pokazać się z dużo lepszej strony. Mieliśmy wolę udowodnić przede wszystkim sobie, że możemy zmniejszyć różnicę z poprzednich spotkań, pokazać walkę w każdym z kolejnych.

Pierwszy mecz rewanżowy rozgrywamy z Eneą AZS Poznań.

Niezbyt miło wspominamy pierwsze spotkanie sprzed dwóch tygodni w strefie, przegraliśmy je 38 do 98. Dość ciężko wchodzimy w pierwszą kwartę ale już w drugiej nasza gra wygląda dużo lepiej i ta odsłona spotkania kończy się zaledwie minimalnie dla gości. W trzeciej kwarcie znów zaliczamy przestój w ofensywie. Zdobywamy zdecydowanie za mało punktów, żeby zbliżyć się do przeciwniczek.

GKS GROM Turowo  29 : 61  ENEA AZS Poznań

(6:20, 13:14, 4:17, 6:10)

Dla Gromu:  Bukowska Daria 10, Noga Agata 6, Król Izabela 6, Szewczyk Karolina 3, Wit Anna 2, Kononowicz Magdalena, Gorbacz Julia, Tomaszewicz Kinga, Patalas Julia, Górzyńska Karolina, Wiśniewska Wiktoria, Zelmanowska Alicja 0.

W sobotnie popołudnie rozgrywamy kolejne spotkanie rewanżowe, tym razem z Sierakowem. Pierwszy mecz, w którym przeciwniczki zdominowały grę podkoszową, zakończył się  wynikiem 43 do 102 dla Kormorana. Mecz w naszej hali rozpoczynamy nerwowo, szarpiemy w ataku, próbujemy ale znów mamy problem ze zdobywaniem punktów. Pierwsza połowa dla rywalek dwudziestoma punktami. Druga połowa pokazała lepszy obraz naszej gry. Gramy pewniej w obronie oraz z kontry, wygrywamy wyraźnie czwartą kwartę. Pomimo przegranej 25 punktami, było to zdecydowanie najlepsze nasze spotkanie w całych rozgrywkach strefowych.

GKS GROM Turowo  52 : 77  UKS KORMORAN Sieraków

(7:19, 14:22, 10:23, 21:13)

Dla Gromu:  Król Izabela 17, Noga Agata 8, Bukowska Daria 8, Szewczyk Karolina 6, Wit Anna 4, Tomaszewicz Kinga 3, Kononowicz Magdalena 3, Górzyńska Karolina 2, Wiśniewska Wiktoria 1, Gorbacz Julia, Patalas Julia 0.

W ostatnim spotkaniu w rozgrywkach strefowych, niedzielnym porankiem podejmujemy Leszno.

W Wielkopolsce to właśnie z tą drużyną udało nam się rozegrać najlepszy mecz.

Jak w każdym z dotychczasowych spotkań rozpoczynamy słabo pod silnym naciskiem pierwszych piątek przeciwnika. Tęcza szybko odskakuje na kilkanaście punktów i trener przeciwniczek może rotować składem. W grze przeciw rezerwowym i młodszymi zawodniczkom Tęczy udaje się nam konstruować pojedyncze akcje w ataku, w obronie wykonujemy tytaniczną pracę żeby zatrzymać swobodnie grające przeciwniczki. Cały mecz jednak pozostaje pod kontrolą Leszna i kończy się wyraźnym zwycięstwem gości.

GKS GROM Turowo  32 : 65  XDEMON TĘCZA Leszno

(9:20, 4:16, 12:14, 7:15)

Dla Gromu:  Szewczyk Karolina 7, Król Izabela 6, Bukowska Daria 6, Noga Agata 5, Tomaszewicz Kinga 4, Wit Anna 2, Górzyńska Karolina 2, Kononowicz Magdalena, Wiśniewska Wiktoria, Patalas Julia, Gorbacz Julia 0.

Podsumowując rundę rewanżową rozgrywek strefowych nie można nie zauważyć, że szybko odrobiliśmy lekcje z wyjazdu do Wielkopolski. Niestety nie udało nam się wygrać żadnego ze spotkań, ale udało nam się zniwelować rozmiary porażek i pokazać z jak najlepszej strony pod każdym względem. Mamy świadomość z jakimi drużynami przyszło nam się mierzyć. To czysta przyjemność rywalizować z tak dobrymi klubami i zawodniczkami, które niejednokrotnie okazują się być reprezentantkami województwa, a nawet kraju.

Niestety zbyt mało rozgrywamy spotkań ligowych w naszym województwie, aby móc z powodzeniem wyciągać cenne lekcje znacznie wcześniej niż w strefie.

Dla naszego małego klubu rozgrywki te okazały się nie lada wyzwaniem, wniosły również nieocenione doświadczenie, za co wszystkim zespołom serdecznie dziękujemy, życząc powodzenia w dalszej części rozgrywek.

Jako trener jestem dumny ze swoich zawodniczek. Wzorowo zniosły one walkę nie tylko z przeciwniczkami ale również ze swoimi słabościami. Pomimo porażek pokazały charakter, a przede wszystkim pokazały, że nie odpuszczają, bardzo chcąc rywalizować z najlepszymi.

Bardzo dziękuję Dziewczyny, jesteście Wielkie !

Kończy relację trener zespołu Marcin Pietrzak.