U13K Kołobrzeg

By
Updated: 21 maja, 2017

W niedzielę, 21 maja 2017  młodziczki młodsze GKS GROM Turowo, udały się do Kołobrzegu rozegrać ostatni z turniejów kwalifikacyjnych do finałów mistrzostw województwa o Puchar Prezesa ZOZKosz rocznik 2004 – młodziczka młodsza – U13K w sezonie 2016/2017.

W tym dniu młodziczki młodsze z Turowa musiały stawić czoła drugiej ekipie z Białogardu oraz drugiemu zespołowi z Koszalina.

Do meczu z młodszą drużyną Białogardu Turowianki podeszły jak do każdego innego przeciwnika – nie lekceważąc drużyny i z pełnym szacunkiem. W tym spotkaniu Trener młodziczek młodszych mógł rotować dość szerokim składem, wpuszczając na parkiet nowe dziewczęta, które w odstępie ostatniego miesiąca rozpoczęły swoją przygodę z koszykówką. Dziewczęta dzielnie walczyły w obronie nie ustrzegając się jednak błędów, testując również swoje siły w ofensywie. Spotkanie kontrolowały starsze zawodniczki z rocznika 2004, udzielając swoim młodszym koleżankom solidnego wsparcia.

AS Mały Kosz II Białogard  17 : 56  GKS GROM Turowo

(7:18; 2:12; 4:11; 4:15)

Dla GROMU: Kowalewicz Weronika 18, Zglińska Sandra 12, Bolechowska Jagoda 6, Czapla Zuzanna 6, Mężykowska Michelle 6, Mielnikiewicz Karina 6, Kopernatzka Wiktoria 2, Brzegowa Malwina, Grabusińska Oliwia, Lewandowska Daria, Łazar Zuzanna, Siegert Anna 0.

W drugim meczu Turowianki stanęły na przeciw zespołu KSKK II Koszalin, który pałał chęcią zemsty za porażkę w Finale KLR na swoim terenie w lutym tego roku. Od początku było wiadomo, że mecz będzie wyrównany i emocjonujący do samego końca. Niestety widowisko skutecznie popsuł sędzia zostawiając po sobie bardzo złe wrażenie. Po jego błędach każdy z zespołów mógł ponieść niezasłużoną porażkę. Tym razem mocniej dał się we znaki GROM’owi. W końcówce spotkania nieznacznie ulegliśmy Koszalinowi.

GKS GROM Turowo  41 : 43  KSKK II Koszalin

(9:7; 7:13; 14:10; 11:13)

Dla GROMU: Bolechowska Jagoda 13, Zglińska Sandra 10, Kopernatzka Wiktoria 6, Mężykowska Michelle 4, Czapla Zuzanna 2, Jakubowska Julia 2, Kowalewicz Weronika 2, Siegert Anna 2, Grabusińska Oliwia, Lewandowska Daria, Mielnikiewicz Karina, Podpora Dominika 0.

Grom w swojej grupie U13K rywalizował z pięcioma zespołami i ostatecznie z dwiema przegranymi zajął drugie miejsce, premiowane awansem do finału ligi. Zespół młodziczek młodszych GKS GROM Turowo – prowadzony przez Grzegorza Bolechowskiego – na finał uda się 11 czerwca do Szczecina, gdzie rywalizować będzie z  drużynami KSKK I Koszalin, Kusego SP16 Szczecin i City Basketu Berlin.

 

You must be logged in to post a comment Login