powalczyły do końca …

By
Updated: 11 czerwca, 2017

Wczesnym niedzielnym rankiem 11 czerwca 2017 roku, Młodziczki Młodsze GKS GROM Turowo wyjechały do Szczecina wziąć udział w Final Four Mistrzostw Województwa o Puchar Prezesa ZOZKosz rocznik 2004 – U13K w sezonie 2016/2017.

Dla najmłodszej drużyny GROM’u, wywalczenie drugi rok z rzędu kwalifikacji do Finałów Mistrzostw Województwa było nie lada wyzwaniem, bowiem o sile tej młodej ekipy nadal stanowi garstka pięciu dziewcząt z rocznika 2004, dzielnie wspierana przez młodsze koleżanki z roczników 2005 i 2006. Stawiając czoła niemalże każdej przeciwnej drużynie, dziewczęta nie mogły liczyć na jakąkolwiek przewagę warunków fizycznych. Braki wzrostu i siły fizycznej GROM’ianki nadrabiały sercem, wolą walki, pracą i pozyskanymi umiejętnościami podczas treningów. Niestety nierzadko w zderzeniu z większymi i silniejszymi przeciwnikami, te argumenty zwyczajnie nie wystarczały. Awansując do Finałów Mistrzostw Województwa najmłodsza grupa z Turowa odniosła swój mały sukces będąc w najlepszej czwórce województwa zachodniopomorskiego – rywalizując wśród 10 zespołów ligi.

Sobotnie zakończenie sezonu zorganizowane przez Klub na własnej hali oraz wczesna niedzielna pobudka tuż po 5.30 jak i trudy podróży nie wpłynęły negatywnie na dobre humory zawodniczek GROM’u. Dziewczęta chętnie stanęły do rywalizacji o wejście do finału, choć po drugiej stronie boiska czekała na nie najlepsza ekipa grupy A – MKS KUSY Szczecin. Pomimo znacznej różnicy fizyczności na niekorzyść naszej drużyny, GROM nie przestraszył się większych zawodniczek ze Szczecina. Niestety odwaga to nie wszystko – KUSY wykorzystał fizyczną przewagę na każdej pozycji i mecz przeszedł do historii bez historii.

MKS KUSY Szczecin  71 : 10  GKS GROM Turowo

(22:4; 14:0; 20:2; 15:4)

Dla Gromu: Kopernatzka Wiktoria 3, Bolechowska Jagoda 2, Kowalewicz Weronika 2, Podpora Dominika 2, Mężykowska Michelle 1, Grabusińska Oliwia, Jakubowska Julia, Lewandowska Daria, Mielnikiewicz Karina, Sałasińska Martyna, Siegert Anna,  Zglińska Sandra 0.

W drugim meczu półfinałowym rywalizowała dobrze nam znana ekipa KSKK I Koszalin, walczyła z zespołem PK (poza konkurencją Mistrzostw Województwa) – egzotyczną, biorąc pod uwagę nasz region, drużyną CITY BASKET Berlin (www.citybasketberlin.de/).

Koszalinianki od początku spotkania postawiły twarde warunki niemieckiemu zespołowi. Nacisk Koszalina w obronie na całym boisku powodował znaczne problemy w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy i łatwe straty Berlina. Dzięki silnej obronie KSKK szybko zdobył znaczną przewagę punktową, której nie oddał do końca meczu.

KSKK I Koszalin  54 : 15  CITY BASKET Berlin

Po drugim meczu półfinałowym młodziczki młodsze Turowa stanęły do rywalizacji o trzecie miejsce z zespołem z City Basket Berlin. Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu zza naszej zachodniej granicy. GROM po stracie pierwszych punktów odcinając przeciwnika od piłki wyszedł na prowadzenie, wygrywając pierwszą część gry 14:10. W kolejnych odsłonach meczu oba zespoły nie odpuszczały w obronie przedzierając się w kierunku kosza przeciwnika z równą zaciętością. GROM prowadząc w połowie spotkania 25:24 nie ustrzegł się błędów tracąc o pięć oczek więcej w trzeciej kwarcie. Na ostatnią część meczu dziewczęta z Turowa wyszły skupione, odważnie atakując pole trzech sekund przeciwnika, chcąc odrobić stratę czterech punktów. Pogubienie się w obronie GROM’u oraz dwa nietypowe i szczęśliwe trafione rzuty zawodniczek z Berlina doprowadziły do dziesięciopunktowego prowadzenia rywalek. Turowianki walczyły do końca, dzięki czemu odrobiły kilka punktów. Niestety GROM’owi brakło czasu do odrobienia dystansu i mecz zakończył się trzypunktową porażką.

GKS GROM Turowo  49 : 52  CITY BASKET Berlin

(14:10; 11:14; 6:11; 18:17)

Dla GROMU: Kowalewicz Weronika 13, Mężykowska Michelle 11, Bolechowska Jagoda 7, Sałasińska Martyna 7, Kopernatzka Wiktoria 6, Podpora Dominika 3, Zglińska Sandra 2, Jakubowska Julia, Grabusińska Oliwia, Lewandowska Daria, Mielnikiewicz Karina, Siegert Anna 0.

 

Mecz o pierwsze miejsce to „stracie tytanów” ze Szczecina i Koszalina. Dwa równe zespoły, dysponujące równą siłą fizyczną zgotowały świetne widowisko. Drugi rok z rzędu lepszym zespołem okazała się drużyna z Koszalina. Gratulujemy zwycięzcy. Brawa dla wszystkich uczestników Final Four za walkę.

MKS KUSY Szczecin  38 : 44  KSKK I Koszalin

Młodziczkom młodszym z Turowa należą się gratulacje za mecz – pomimo porażki. Mieliśmy więcej sytuacji rzutowych, lepiej broniliśmy a przegrana jest wynikiem skuteczności rzutowej, której w tym dniu nam brakło. Wykorzystując wszystkie sytuacje stuprocentowe powinniśmy wygrać spotkanie różnicą co najmniej dziesięciu punktów. W niedzielę lepsza była ekipa z Berlina.

Trener drużyny Grzegorz Bolechowski – dziękuję całemu zespołowi za trudy minionego sezonu. Dziękuje za serce, zaangażowanie, ambicje, walkę i dobrego ducha młodego zespołu. Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce w województwie co jest sporym sukcesem nie tylko sportowym ale i organizacyjnym naszego Klubu.

Przypomnijmy w minionym sezonie 2016/17 do rozgrywek o Mistrzostwo Województwa zgłosiliśmy trzy zespoły i wszystkie trzy stawały na pudle.

Kadetki (U16) – srebro, Młodziczki Starsze (U14) – brąz, Młodziczki Młodsze (U13) – brąz.

Liczymy się w Województwie Zachodniopomorskim – cierpliwość i praca !!!

You must be logged in to post a comment Login