VII Memoriał Zbigniewa Żynisa

Updated: 10 września, 2017

W dniach 9-10 września 2017 – kadetki i juniorki GKS Grom Turowo wzięły udział w VII Międzynarodowym Turnieju Zbigniewa Żynisa. Na zaproszenie drużyny Salosu do Słupska przybyły również koszykarki UKS Siódemki Sopot. To one zdominowały turniej wygrywając wyraźnie w obydwu kategoriach wiekowych.

Mecze kontrolne były kolejnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się sezonem 2017/18. W obydwu zespołach GROMu na parkiecie cenne minuty otrzymywały koszykarki młodszych grup treningowych. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań.

SL SALOS Słupsk  23 : 71  GKS GROM Turowo

(7:15; 2:21; 8:14; 6:21)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 22 (1×3), Kowalik Joanna 11 (1×3), Komorska Izabela 9, Tiede Narina 7, Nocek Julia 4, Tomaszewska Eliza 4, Sobolczyk Julia 4, Sobolczyk Martyna 4, Sławińska Martyna 3, Maciukiewicz Adrianna 2, Bolechowska Jagoda 1.

GKS GROM Turowo  23 : 79  UKS SIÓDEMKA Sopot

(0:21; 12:19; 3:22; 8:17)

Dla GROMu:  Komorska Izabela 7, Tiede Narina 6 (2×3), Zelmanowska Alicja 5, Sławińska Martyna 3, Kowalik Joanna 2.

Podopieczne Marcina Gurtatowskiego – po wysoko wygranym spotkaniu z Salosem Słupsk – nie utrzymały koncentracji w kolejnym meczu. Od pierwszej kwarty pudłując liczne sytuacje rzutowe. W kolejnych odsłonach widać było już zmęczenie grą mecz po meczu, a szybko grający zespół Moniki Ciecierskiej konsekwentnie powiększał prowadzenie.

SL SALOS Słupsk  49 : 39  GKS GROM Turowo

(8:10; 18:13; 8:6; 15:10)

Dla GROMu:  Noga Agata 13 (1×3), Tomaszewicz Kinga 6, Zelmanowska Alicja 5, Mincewicz Martyna 4, Kononowicz Magdalena 3 (1×3), Wiśniewska Wiktoria 2, Wita Anna 1, Komorska Izabela 1.

GKS GROM Turowo  34 : 94  UKS SIÓDEMKA Sopot

(9:31; 11:23; 7:24; 7:16)

Dla GROMu:  Kononowicz Magdalena 8 (1×3), Komorska Izabela 6, Noga Agata 5 (1×3), Wit Anna 4, Tomaszewicz Kinga 4, Szewczyk Karolina 4, Maciukiewicz Adrianna 2, Zelmanowska Alicja 1.

Prze juniorkami GROMu – prowadzonymi przez Marcina Pietrzaka spore wyzwanie w rozpoczynającym się sezonie. Po tym jak dwie podkoszowe zespołu podjęły kontynuację szkolenia sportowego w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu – reprezentując w tym sezonie barwy Inea Poznań, zespół juniorski musi odnaleźć na nowo swój styl gry. W drużynie jednocześnie cenne minuty na parkiecie – wnosząc sporo zaangażowania w grę – otrzymały młodsze (rocznik 2003) koleżanki z Klubu.

Najlepszymi zawodniczkami w naszych zespołach zostały wybrane Julia Nocek i Kinga Tomaszewicz.