MBLA Słupsk

Updated: 14 października, 2017

14 października 2017 rozegrały swoje pierwsze mecze ligowe, nowego sezonu 2017/18, juniorki GKS GROM Turowo. W Mat Bet Lidze A rywalizowały na turnieju w Słupsku rozgrywając dwa spotkania.

W pierwszym zmierzyły się z zespołem TSD Sport Trzcianka. Mecz wygrany różnicą dziesięciu punktów nie należał do łatwych.

TSD SPORT Trzcianka  37 : 47  GKS GROM Turowo

(8:9; 10:15; 4:14; 15:9)

Dla GROMu:  Noga Agata 19 (3×3), Król Izabela 7, Szewczyk Karolina 6, Wit Anna 5 (1×3), Maciukiewicz Adrianna 4, Kononowicz Magdalena 3 (1×3), Komorska Izabela 2, Wiśniewska Wiktoria 1.

Do drugiego naszego pojedynku doszło po krótkiej przerwie. Dziewczęta mocno odczuwały trudy poprzedniego starcia, zarówno w nogach jak i w „kościach” 😉 Każda kwarta kolejnej potyczki była bardzo zacięta a do wygranej zabrakło i czasu i sił.

GKS GROM Turowo  44 : 49  SL SALOS Słupsk

(9:11; 12:16; 12:11; 11:11)

Dla GROMu:  Król Izabela 12, Noga Agata 11 (1×3), Szewczyk Karolina 7, Komorska Izabela 6, Kononowicz Magdalena 5 (1×3), Tomaszewicz Kinga 2, Wiśniewska Wiktoria 1.

W meczach z powodu kontuzji stawu skokowego nie wystąpiła Daria Bukowska. Trener Marcin Pietrzak mógł natomiast skorzystać z trzech młodszych o trzy lata, w stosunku do górnej granicy wieku w lidze, kadetek młodszych (Izabeli Komorskiej, Joanny Kowalik i Adrianny Maciukiewicz). Młodsze koleżanki otrzymały wiele cennych minut, które budują pewność i doświadczenie na przyszłość.