Ulegamy po dobrym meczu

By
Updated: 17 listopada, 2017

17 listopada 2017, tym razem w piątek odbyła się kolejka ligowa Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii wiekowej U16 kobiet. W swojej hali w Turowie Kadetki GROMu podejmowały UKS 16 KSKK Koszalin. Po bardzo słabym spotkaniu przed dwoma tygodniami – gra GKSu „musiała” wyglądać inaczej i tak faktycznie było.

Do meczu przystąpiliśmy mocno skoncentrowani z wolą walki widoczną już w szatni. Mecz przez całe 40 minut toczony był w szaleńczym tempie. Walka na całym boisku okupiona była nerwowością pod koszami obydwu zespołów. Dzięki determinacji odrabiamy większość strat do przeciwnika w połowie trzeciej kwarty (43:47). Niestety w meczu zmarnowaliśmy znacznie więcej stuprocentowych sytuacji pod koszami niż przeciwnik, dokładając do tego 13 przestrzelonych osobistych.

Pomimo przegranej – był to i tak najlepszy mecz w nowym sezonie kadetek GROM Turowo (rocznik 2003).

To starsze dziewczęta Koszalina (rocznik 2002) w tym spotkaniu przechyliły zwycięstwo na swoją stronę. Drużyna spod Szczecinka, grając młodszym rocznikiem w rozgrywkach U16 zdobywa bardzo cenne doświadczenie na przyszły sezon.

W trzech z czterech kwart zmusiliśmy przeciwnika do przekroczenia limitów fauli, grając odważnie 1:1 w ataku. Pomimo przewagi fizycznej rywala nie odpuściliśmy zbiórek pod obiema tablicami a walka o każdą piłkę dała piękny obraz widowiska, dla licznie zgromadzonych jak na spotkania w Turowie kibiców. Takie mecze są warte przeżycia nie tylko jako zawodnik 😉

Jako trener zespołu jestem bardzo zadowolony z postawy Dziewcząt – ciesząc się, że wróciliśmy po nieudanym początku sezonu do właściwego nastawienia do gry – na bazie którego, poprawa reszty „niedociągnięć” to kwestia czasu – podsumowuje Marcin Gurtatowski. Mamy wyraźnie wyznaczone zadania szkoleniowe na dalszą część sezonu.

Dziś najważniejsze, że na parkiet wróciło zaangażowanie i serce do gry !

Nad bezpieczeństwem zawodniczek czuwał jak zwykle niezawodny Ochotniczy Zespól Ratownictwa Medycznego Tadmed – serdecznie dziękujemy 😉

GKS GROM Turowo  51 : 74  UKS 16 KSKK Koszalin

(14:20; 13:19; 16:16; 8:19)

Dla GROMu:  Tiede Narina 10 (2×3), Zelmanowska Alicja 10, Komorska Izabela 9, Maciukiewicz Adrianna 8 (1×3), Kowalik Joanna 6, Tomaszewska Eliza 3, Nocek Julia 3, Sobolczyk Julia 2.