Dwa zacięte i wygrane mecze młodziczek Gromu

By
Updated: 9 grudnia, 2017

9 grudnia 2017 rozegrano kolejkę U14K w Turowie.

Uboga w liczbę zespołów – bo aż cztery, kategoria wiekowa U14 kobiet naszego województwa zakończyła tym meczem pierwszą rundę zmagań. Po pierwszej rundzie w tym roku, z dużą przewagą nad rywalkami plasuje się MKS Kusy Szczecin. Drugie jest KSKK Koszalin. Pomiędzy Kołobrzegiem i Turowem rozegrała się walka o trzecią lokatę.

Nieznaczna przewaga w trzech pierwszych kwartach spotkania GROMu pozwala spokojnie kontrolować mecz w czwartej odsłonie. Zawodniczki Iwony Sikory-Sobczak wyżej niż przed rokiem postawiły poprzeczkę podopiecznym Grzegorza Bolechowskiego. Mecz ostatecznie kończy się 15 punktowa wygraną GROMu, choć do łatwych z pewnością nie należał.

GKS GROM Turowo  63 : 48  MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg

(20:14; 16:14; 17:8; 10:12)

Dla GROMu:  Kopernatzka Wiktoria 17, Bolechowska Jagoda 13, Zglińska Sandra 9, Jakubowska Julia 8, Kowalewicz Weronika 8, Mielnikiewicz Karina 4, Mężykowska Michelle 2, Podpora Dominika 2.

Dla KOTWICY:  Stolica Weronika 15, Bartoszuk Wanessa 14, Kopryk Julia 6, Wierzba Aleksandra 6, Twaróg Weronika 2, Zakrzewska Martyna 2, Sobczak Nadia 2, Gończar Izabella 1.

Tego dnia w Turowie odbyły się trzy spotkania. Drugie z nich to rywalizacja w lidze MBLB – gdzie rocznik 2003 GROMu podejmował młodsze zawodniczki Akademii Sportu Mały Kosz Białogard.

Ostatni mecz tego dnia to spotkanie sparingowe pomiędzy zespołem Młodziczki (2004 i młodsze) GKS GROM Turowo i wspomnianej Akademii.

Pokrótce relacjonujemy przebieg tego kontrolnego meczu.

Lepiej w mecz weszły gospodynie spotkania. Akcje rozgrywane były w szybkim tempie na wysokiej skuteczności. Zawodniczki Białogardzkiej Akademii odczuły z pewnością trudy meczu poprzedniego ze starszym rocznikiem naszego Klubu. W drugiej kwarcie do głosu dochodzą zawodniczki Mariusza Widza. W trzeciej kwarcie podopieczne Grzegorza Bolechowskiego utrzymują przewagę.  Ostatnia odsłona to jakby wyczekiwanie na końcowy gwizdek sędziego. Mecz ma dość dramatyczną końcówkę, w której ostatnie i jedyne punkty w tej kwarcie dla GROMu zdobywa Jagoda Bolechowska – są to punkty na miarę zwycięstwa w meczu sparingowym, niezwykle zażartym  do ostatnich sekund. Brawa dla obydwu zespołów. Była walka i emocje – nie zabraknie ich z pewnością w kolejnych zmaganiach naszych drużyn.

GKS GROM Turowo  40 : 39  AKADEMIA SPORTU MAŁY KOSZ Białogard

(21:8; 8:14; 8:9; 2:9)

Dla GROMu:  Bolechowska Jagoda 16, Mielnikiewicz Karina 6, Podpora Dominika 4, Mikierysz 4, Sałasińska 2, Siegert 2, Mężykowska 2, Kowalewicz 2, Zglinska 2.

Dla ASMK: Kubiak Klaudia 9, Dąbrowska Katarzyna 8, Niemczyk Natalia 6, Bryksa Wiktoria 4, Janik Julia 4, Głowacka Alicja 4, Wielocha Natalia 2, Reich Zosia 2.

 

You must be logged in to post a comment Login