Kadetki z Kusym Szczecin

Updated: 14 stycznia, 2018

14 stycznia 2018 w Turowie rozegrano dwa spotkania ligowe z MKS Kusy Szczecin. W obydwu z nich gospodarzem pomimo gry w Turowie była drużyna ze Szczecina, przebywająca pod Szczecinkiem na zgrupowaniu zimowym.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Szczecina, dopiero przy stanie 4:16 Grom rozpoczął odrabianie straty do rywala, dochodząc na 5 punktów przeciwnika przy stanie 18:23. Trzecią kwartę gramy z Kusym na remis a w czwartej zaliczamy 5-cio minutowy przestój w ataku. Mecz zakończony słusznym zwycięstwem podopiecznych Roberta Steciuka.

Grom należy pochwalić za wolę walki. Grając w okrojonym składzie, poprawiliśmy znacznie obronę w porównaniu z meczem pierwszej rundy, gdzie straciliśmy ponad 100 punktów. Tym razem zabrakło w ataku kilku zawodniczek Turowa. Był to nasz najtrudniejszy przeciwnik w lidze ZOZKosz, przewyższający nas znacznie warunkami fizycznymi. Tyle dziś mogliśmy ugrać, jako trener jestem zadowolony z postawy dziewcząt – kończy Marcin Gurtatowski, pracować musimy dalej.

MKS KUSY Szczecin  71 : 42  GKS GROM Turowo

(18:10; 17:11; 17:15; 19:6)

Dla GROMu:  Maciukiewicz Adrianna 14, Sławińska Martyna 10, Tomaszewska Eliza 5, Komorska Izabela 5, Nocek Julia 5, Zelmanowska Alicja 3.