Updated: 10 marca, 2018

10 marca 2018 w Turowie rozegrano kolejkę dawnej ligi licealnej – MAT BET A.

Pod Szczecinek przybyły zespoły z Trzcianki i Słupska.

Rozegrano trzy spotkania.

W pierwszym nadspodziewanie łatwo zrewanżowaliśmy się zespołowi TSD SPORT Trzcianka, za porażkę w ostatnim spotkaniu na ich parkiecie.

Koncertowa druga kwarta i 31 punktów przewagi – to jak nokaut w walce wagi ciężkiej. Mecz został rozstrzygnięty do przerwy.

Juniorki prowadzone przez Marcina Pietrzaka, na niewiele pozwoliły w ataku przyjezdnym. Szybka gra z kontry budowała przewagę punkt po punkcie.

Punktowało dziewięć zawodniczek Turowa.

GKS GROM Turowo  75 : 25  TSD SPORT Trzcianka

(14:7; 33:2; 12:9; 16:7)

Dla GROMu:  Król Izabela 15, Bukowska Daria 13, Tiede Narina 9 (1×3), Noga Agata 9 (1×3), Szewczyk Karolina 8, Maciukiewicz Adrianna 6, Kononowicz Magdalena 6, Komorska Izabela 5, Wiśniewska Wiktoria 4.

Dla TSD:  Amielko Klaudia 10, Wiewiórka Wiktoria 7, Jurgiel Magdalena 5 (1×3), Banasik Daniela 3.

Drugie spotkanie rozegrano pomiędzy SL Salosem Słupsk a TSD Sport Trzcianka. Mecz od początku do końca kontrolowany przez zespół Salosu.

TSD SPORT Trzcianka  35 : 60  SL SALOS Słupsk

(8:16; 6:19; 4:13; 17:12)

Dla TSD:  Amielko Klaudia 17 (2×3), Jurgieł Magdalena 8, Wiewiórka Wiktoria 5, Banasiak Daniela 3, Frajer Karolina 2.

Dla SALOSu:  Andrzejczuk Natalia 16 (1×3), Twardowska Sara 8, Wojewoda Wiktoria 7, Piotrowska Natalia 7, Zielińska Oliwia 5, Pępko Gabriela 4, Szamiel Aleksandra 4, Welzandt Daria 4, Szreder Wiktoria 2, Jedlecka Barbara 2, Karnicka Kaja 1.

Trzecie sobotnie spotkanie miało najbardziej wyrównany przebieg. Zacięta rywalizacja toczyła się przez cztery kwarty. Więcej sił zachowały zawodniczki GROMu, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie spotkania. W zwycięskim zespole najskuteczniejsza była Izabela Komorska (15pkt) – tyle samo oczek zdobyła zawodniczka Bogdana Barcikowskiego – Andrzejczuk Natalia.

GKS GROM Turowo  52 : 35  SL SALOS Słupsk

(7:12; 17:9; 13:5; 15:9)

Dla GROMu:  Komorska Izabela 15, Noga Agata 10 (2×3), Król Izabela 9, Bukowska Daria 5, Tomaszewicz Kinga 4, Szewczyk Karolina 4, Kononowicz Magdalena 3 (1×3), Wiśniewska Wiktoria 2,

Dla SALOSu:  Andrzejczuk Natalia 15 (2×3), Zielińska Oliwia 5, Twardowska Sara 5, Welzandt Daria 4, Szreder Wiktoria 2, Karnicka Kaja 2, Szamiel Aleksandra 2.

Zespół juniorski GROMu z sześcioma zwycięstwami i trzema porażkami plasuje się obecnie na drugim miejscu tabeli ligi MAT BET A. Do zakończenia zmagań pozostały nam trzy spotkania.

Po raz kolejny na turnieju mogliśmy liczyć na wsparcie Ochotniczej Grupy Ratownictwa Medycznego TADMED – Artur i Kuba nie tylko wspierali nas medycznie, ale również pracowali jako „Paparazzi” fotografując dziewczęta w akcji 😉