MBLB Słupsk

By
Updated: 11 marca, 2018

W niedzielne popołudnie 11 marca 2018 w hali Gryfia w Słupsku GKS GROM Turowo rozegrał dwa spotkania w dawnej lidze gimnazjalnej – nazwanej w sezonie 2017/18 MAT BET B Liga.

Do dwóch spotkań przystąpiliśmy w bardzo mocno okrojonym składzie. W obecnym sezonie nie wystąpi już z nami na parkiecie Alicja Zelmanowska. Jest to znaczne osłabienie zespołu – nasza podkoszowa w ubiegłych sezonach notowała największe zdobycze punktowe, dokładając w każdym ze spotkań wiele zbiórek w ataku i obronie.

Trudno życie !

Na turniej udaliśmy się dodatkowo bez trzech rozchorowanych zawodniczek podstawowej rotacji naszego wąskiego składu. Trener Marcin Gurtatowski mógł liczyć na cztery zawodniczki młodszego zespołu, które w obydwu spotkaniach otrzymały bardzo dużo gry.

Pierwsze starcie to tak zwany „spacerek” z najmłodszym zespołem ligi. Przewaga kilku lat szkolenia i warunków fizycznych aż nadto była wyraźna.

BASKET Szczecin  22 : 94  GKS GROM Turowo

(2:14; 5:28; 5:17; 10:35)

Dla GROMu:  Jakubowska Julia 21, Tiede Narina 17 (1×3), Komorska Izabela 17, Maciukiewicz Adrianna 15 (1×3), Mielnikiewicz Karina 9, Nocek Julia 8, Bolechowska Jagoda 6.

Drugie spotkanie to rywalizacja z Gospodarzem Turnieju upamiętniającego Błogosławionego Bronisława Kostkowskiego – patrona Miasta Słupsk. Twarde obręcze Hali Gryfia, w której do niedawna swoje spotkania rozgrywali koszykarze ekstraklasy Czarni Słupsk, były jak zawsze wymagające.

Mecz był niezwykle zacięty, gdy w czwartej kwarcie tracimy po dość kontrowersyjnym gwizdku, najlepiej dysponowaną ostatnio w spotkaniach Izabelę Komorską a zraz po niej rozgrywającą Adriannę Maciukiewicz. Cała gra w końcówce spoczęła na barkach Nariny Tiede – wybranej najlepszą zawodniczką zespołu. Trafia ona dwa rzuty osobiste na wyrównanie 52:52. Niestety Salos po czasie trafia swoje dwa punkty. Końcowa akcja należy do nas, niestety pudłujemy. Ciężar końcówki czwartej kwarty niosły również trzy młodsze zawodniczki (rocznik 2004 i 2005). Trzy lata młodsze od przeciwniczek. Minimalna porażka to cenne doświadczenie szczególnie dla nich.

Wśród najmłodszych wyraźnie dominowała pod koszami Julia Jakubowska (30punktów), tym samym rośnie nam godny następca Alicji pod koszem.

Podopieczne Bogdana Barcikowskiego oparły grę na dwóch liderkach, które łącznie zdobyły 45 punktów drużyny. Salos zasłużenie wygrał spotkanie, choć zapewne grając w pełnym składzie postaramy się zrewanżować za tę przegraną w Turowie.

SL SALOS Słupsk  54 : 52  GKS GROM Turowo

(11:13; 14:15; 12:11; 17:13)

Dla GROMu:  Komorska Izabela 14, Tiede Narina 12, Jakubowska Julia 9, Nocek Julia 6, Mielnikiewicz Karina 4, Maciukiewicz Adrianna 4, Sobolczyk Martyna 2, Sobolczyk Julia 1.

Była to druga przegrana Gromu w lidze MAT BET B, pięć zwycięstw w siedmiu spotkaniach daje zaledwie szóste miejsce w 10 zespołowej lidze. Mamy sporo zaległych spotkań i czeka nas intensywny kalendarz gier od kwietnia.

http://pozkosz.ligi.pl/

You must be logged in to post a comment Login