Gimnazjum z Turowa trzecie w województwie !

Updated: 16 maja, 2012

15 maja w Koszalinie rozegrano finał województwa zachodniopomorskiego Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. W finale rywalizowały cztery zespoły: z Reska, Czaplinka, Turowa i Koszalina. Niespodzianką był brak przedstawiciela stolicy zachodniego pomorza Szczecina.

W pierwszym spotkaniu Gimnazjum nr 6 w Koszalinie wysoko wygrało z Gimnazjum z Reska. Od początku spotkania widoczna była miażdżąca przewaga koszalinianek wspomaganych licznie zebraną publicznością.

GMN nr 6 Koszalin   80 : 7   GMN Resko   (19:2; 12:0; 27:4; 22:1)

Drugie spotkanie to rywalizacja Czaplineckiego Gimnazjum z Gimnazjum w Turowie.

Przeciwniczki dobrze sobie znane, od trzech lat rywalizujące w Międzywojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej. Czaplinecka drużyna jest dla nas niezwykle trudnym przeciwnikiem, od kilku lat staramy się przechylić szalę zwycięstwa w naszą stronę. Czaplinka szkolony przez Sebastiana Matułojć charakteryzuje duża ilość zawodniczek gotowych do gry. Nie tłumacząc wiele, w Czaplineckim gimnazjum uczy się tylu uczniów ilu mieszkańców liczy wieś Tu20120515_002rowo.

Dziewczęta z Turowa ambitnie stawiały czoła rywalkom do czwartej kwarty, gdzie wynik był jeszcze kwestią otwartą. Ostatecznie przegrywając wyraźnie czwartą odsłonę i przy niskiej skuteczności całe spotkanie. Czaplinek zagrał bardzo skutecznie i wykorzystał przewagi na każdej pozycji w ataku.

GMN Czaplinek   39 : 25   GMN Turowo

(7:5; 12:5; 2:6; 18:9)

Dla Turowa:  BURDZIAK Dominika 8, SZERÓL Weronika 7, STEPIEŃ Katarzyna 4, SITKIEWICZ Patrycja 4, KOWALCZYK Anna 2, GROCHALA Agata, REDOSZ Daria, KLIMCZAK Sandra 0.

Po chwili przerwy nasze zawodniczki z kontuzjowaną Agatą Grochala rozpoczęły rywalizację o trzecie miejsce z Gimnazjum Resko. Na sporym zmęczeniu pierwsza połowa w wykonaniu Turowa była mocno nieskuteczna. Dopiero w trzeciej kwarcie reprezentantki naszego powiatu odskoczyły na bezpieczną przewagę dowożąc ją do końca spotkania.

GMN Turowo   37 : 28   GMN RESKO   (6:7; 10:8; 14:7; 6:6)

Dla Turowa:  BURDZIAK Dominika 14 (1×3), SITKIEWICZ Patrycja 10 (2×3), STĘPIEŃ Katarzyna 6, KOWALCZYK Anna 5 (1×3), SZERÓL Weronika 2, REDOSZ Daria, KLIMCZAK Sandra 0.

Finałowe spotkanie to walka Czaplinka z faworytem rozgrywek wojewódzkich Koszalinem. Niespodziewanie przyjezdne postawiły bardzo wysoko poprzeczkę zawodniczką Przemysława Pacynko. Uśpione poprzednim spotkaniem koszalinianki raz za razem traciły punkty po świetnych zespołowych akcjach Czaplinka. Jak od muru odbijały się od świetnie grającej w obronie i na tablicach środkowej zespołu Pauliny Liszki. Niestety sił starczyło ambitnie grającym zawodniczkom jedynie do przerwy. Po zmianie stron swoją wyższość pokazały zmotywowane gospodyni. Wygrywając drugą odsłonę 27:5.

GMN Czaplinek   30 : 45   GMN nr 6 Koszalin   (14:8; 11:9; 0:11; 5:16)

Brawa dla wszystkich zespołów za cały trud jaki włożyły w walkę o miejsce w czwórce najlepszych zespołów województwa, za walkę w finale a dla Koszalina życzenia sukcesów w Finale Polski, który odbędzie się niebawem w Kołobrzegu.

20120515_001Dla Gimnazjum z naszego powiatu jest to bardzo wysoka lokata w grach zespołowych, tym bardziej mając świadomość skali liczebności aglomeracji miejskich z którymi najmniejsze w rywalizacji Turowo mierzyło swoje siły. Duży szacunek dla pracy jaką włożyły dziewczęta wraz z ich trenerem Marcinem Pietrzakiem na drodze do tego finału. Przypomnijmy, że nie znalazły się tu takie ośrodki jak Szczecin, Kołobrzeg, Białogard, Stargard Szczeciński czy Nowogard, miasta w których koszykówka istnieje od dawna.