Kociewianki niegościnne

By
Updated: 15 października, 2018

W niedzielę, 14 października – w Dzień Edukacji Narodowej, najstarsza trenująca grupa zawodniczek GROM’u wyjechała wczesnym porankiem do Starogardu Gdańskiego, położonego na terenie regionu etnograficzno-kulturowego Kociewia, by rozegrać pierwsze mecze w ramach Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet (PLLKK).

W pierwszym spotkaniu zespół Starogardu Gdańskiego dość nieoczekiwanie wygrał z drużyną ze Słupska, nieoczekiwanie gdyż w meczu poprzedniej kolejki kilkunastoma punktami lepsze okazały się Słupszczanki.

SKS Starogard Gdański  57 : 47  SL Salos Słupsk  (15:7; 13:14; 9:9; 20:17)

W drugim meczu GROM stawił czoła zmęczonemu pierwszym spotkaniem SALOS”owi. Średnio starsze i zarazem silniejsze fizycznie zawodniczki ze Słupska od początku meczu pokazały charakter, wolę walki oraz wykazały się niespożytymi siłami, wyglądając na parkiecie, tak jakby to był ich pierwszy mecz w tym dniu. GROM’adka z Turowa dysponując 11 zawodniczkami, rotowała składem jak tylko mogła usiłując zmęczyć przeciwnika i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. To poskutkowało minimalną wygraną w pierwszej i czwartej kwarcie, remisując drugą część gry. Niestety własne błędy i brak skuteczności w stuprocentowych sytuacjach rzutowych trzeciej kwarty tego meczu doprowadziły do kilkupunktowej przegranej GROM’u w całym spotkaniu.

Za ten mecz śmiało można jednak pochwalić GROM’ianki.

GKS Grom Turowo  38 : 43  SL Salos Słupsk

(9:8; 9:9; 8:17; 12:9)

Dla GROMu: Noga Agata 10 (2×3), Kononowicz Magdalena 6, Mężykowska Michelle 6, Bolechowska Jagoda 4, Komorska Izabela 3, Tomaszewicz Kinga 3, Maciukiewicz Adrianna 2, Nocek Julia 2, Wiśniewska Wiktoria 2, Jakubowska Julia 0, Zglińska Sandra 0.

W trzecim spotkaniu tego dnia, wypoczęte Kociewianki dysponując równym i szerokim składem „zabiegały” zmęczony GROM w pierwszej kwarcie, odbierając średnio młodszej drużynie jakąkolwiek wolę walki. W kolejnych trzech odsłonach meczu obraz gry nie zmieniła się, choć Turowianki robiły wszystko by zejść z parkietu z podniesionymi głowami. Tak czy inaczej, nasz zespół czeka sporo pracy.

SKS Starogard Gdański  79 : 34  GKS Grom Turowo

(30:9, 18:10, 14:7, 17:8)

Dla GROMu: Noga Agata 7, Bolechowska Jagoda 6, Kononowicz Magdalena 6, Komorska Izabela 4, Wiśniewska Wiktoria 4, Nocek Julia 2, Tomaszewicz Kinga 2, Zglińska Sandra 2, Jakubowska Julia 1, Maciukiewicz Adrianna 0, Mężykowska Michelle 0.