Kadetki na tarczy

By
Updated: 24 marca, 2019

Wczesnym rankiem czwartego dnia kalendarzowej wiosny, 24 marca 2019, zespół Turowa wyjechał w osłabionym składzie do Starogardu Gdańskiego. Rozegrał jedno spotkanie w ramach przedostatniej kolejki PLLKK.

Grom od początku zdawał sobie sprawę z siły przeciwnika. Mecz rozpoczął się dynamicznie dla każdego zespołu, ale to przeciwnik punktował. Turowianki nie mogły się wstrzelić a Kociewianki grały na niemalże stuprocentowej skuteczności. W pierwszej kwarcie zespół Starogardu nie trafił tylko jednego rzutu oddanego z pola.  Poza tym, Gromianki jak zwykle łagodnie traktowały przeciwniczki unikając fauli, dostając za to ciężkie „baty” przy każdym starciu zarówno z piłką jak i bez piłki.

Sytuacja zmieniła się na chwilę w trzeciej odsłonie gry gdzie po raz pierwszy od pewnego czasu można było zobaczyć „sportową agresję” w zespole z Turowa. Dzięki walce niespodziewanie Grom wygrał tę kwartę 16:10. To byłoby niestety na tyle. W czwartej kwarcie „zraniony” Starogard Gdański „dobił” Turowo zasłużenie wygrywając całe spotkanie.

SKS Starogard Gdański 74 : 35 GKS Grom Turowo

(28:8; 16:6; 10:16; 20:5)

Dla Gromu: Nocek Julia 8, Bolechowska Jagoda 6, Kononowicz Magdalena 5, Maciukiewicz Adrianna 4, Wiśniewska Wiktoria 4, Jakubowska Julia 2, Kowalewicz Weronika 2, Mężykowska Michelle 2, Tomaszewicz Kinga 2.

You must be logged in to post a comment Login