Pierwsze wygrane w MLM

By
Updated: 12 listopada, 2019

9 listopada 2019 w Turowie rozpoczęliśmy nowy sezon 2019/2020 w Międzywojewódzkiej Lidze Młodziczek. Liga ma charakter rywalizacji pozazwiązkowej – powstała z inicjatywy trenerów środowiska koszykarskiego. W obecnym sezonie w lidze wystartowało 9 zespołów z trzech ościennych województw – zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Liga, w której startujemy umożliwia grę zawodniczkom z roczników 2006 i młodszych. Nasz zespół jest jednym z najmłodszych, ponieważ mamy w swoim składzie tylko trzy dziewczęta z rocznika 2006, sześć dziewcząt z rocznika 2007, trzy zawodniczki z 2008.

W niektórych spotkaniach swoje szanse dostają nasze najmłodsze zawodniczki z roczników 2009 i 2010.

W sobotnim turnieju, którego byliśmy gospodarzem odbyły się cztery spotkania. Odwiedziły nas zespoły z Piły, Drawska Pomorskiego oraz Kołobrzegu.

1. GKS GROM Turowo 65 : 11 ENEA BASKET Piła

(25:2, 15:2, 13:3, 12:4)

Dla Turowa: Lewicka Julia 11, Piecewicz Natalia 11, Przyborek Liliana 10, Jabłońska Lena 10, Kulesza Wiktoria 8, Adamajć Magda 6, Sałasińska Martyna 5, Siegert Anna 2,  Czułada Maja 2, Świątek-Dawlewicz Laura, Cegiełka Hanna, Kulesza Aleksandra 0.

Pierwszy mecz sezonu rozegraliśmy ze zdecydowanie najmłodszym zespołem w naszej lidze. Mogliśmy pozwolić sobie na częste zmiany i próbę realizacji nowych założeń ofensywnych i defensywnych. W tym meczu większość spotkania na parkiecie spędziła nasza najmłodsza klubowa zawodniczka Ola (rocznik 2010), z której jestem bardzo dumny. Drużynie z Piły gratulujemy postawy meczowej, odważnej gry przeciw starszym koleżankom i życzymy powodzenia w przyszłych sezonach.

2. ENEA BASKET Piła 12 : 32 UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie

(3:11, 5:3 , 2:14, 2:4)

3. UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie 10 : 70 ENERGA MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg

(1:15, 2:12 , 3:22, 4:21)

4. GKS GROM Turowo 87 : 40 ENERGA MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg

(31:6, 29:11, 8:18, 19:5)

Dla Turowa:Sałasińska Martyna 32, Piecewicz Natalia 17, Siegert Anna 16, Lewicka Julia 14, Czułada Maja 5, Adamajć Magda 2, Kulesza Wiktoria 1, Przyborek Liliana, Jabłońska Lena, Cegiełka Hanna, Świątek-Dawlewicz Laura, Kulesza Aleksandra 0.

Mecz z Kotwicą był doskonałym odzwierciedleniem tego, co robiliśmy na treningach przez ostatnich kilka tygodni. Trenowaliśmy bardzo ciężko naszą wytrzymałość biegową oraz tranzycję z obrony do szybkiego ataku. Wszystkie założenia dziewczęta wykonywały wzorowo, z czego jestem bardzo zadowolony. W końcu było widać porozumienie między zawodniczkami w ataku oraz skuteczne próby realizacji trenerskich uwag.

Jedyna rzecz, która nam w tym dniu nie wychodziła tak, jak chcieliśmy – to obrona i na tym będziemy skupiać się mocniej na najbliższych treningach.

To był bardzo udany turniej dla naszego klubu. Bardzo cieszą wygrane, ale jeszcze bardziej cieszy fakt, że dziewczyny słuchają uwag i próbują realizować taktykę oraz założenia trenerskie. Doskonale zdają sobie sprawę, że liczy się cała drużyna, a nie jednostki. Jestem bardzo dumny z postawy wszystkich naszych zawodniczek, kończy relacje Trener zespołu Marcin Pietrzak.

Kolejny turniej z naszym udziałem już 30 listopada w Drawsku Pomorskim, gdzie rozegramy dwa spotkania, z zespołami z Drawska Pomorskiego oraz Jędrzejewa.

You must be logged in to post a comment Login