PLLKK Słupsk

Updated: 10 marca, 2014

Sobotni, 8-marcowy turniej PLLKK w Słupsku przyniósł kadecko-juniorskiej drużynie GKS GROM’u Turowo dwie porażki.

20140308_2

W pierwszym spotkaniu najmłodsze w lidze, nadal osłabione kontuzjami, nie w pełni sił Turowianki stawiły czoła doświadczonemu zespołowi, obecnemu liderowi rozgrywek SMS SALOS Słupsk. Mocny pressing od początku spotkania, twarda obrona, skuteczny kontratak starszych dziewcząt ze Słupska oraz problemy z przewinieniami dwóch podkoszowych zawodniczek GROM’u, zapewniły SALOS’owi wygraną w pierwszej kwarcie 25-5. Bezpieczna przewaga gospodarza turnieju z pierwszej części meczu ustawiła spotkanie.

Gospodarz nie zamierzał jednak zwolnić tempa. „Sparaliżowane” tremą Turowianki, w kolejnych kwartach znacznie poprawiły obronę i śmielej atakowały przeciwnika, starając się „pokazać pazur”, nie dopuszczając do powtórzenia wyniku z pierwszej kwarty meczu. Nie wystarczyło to jednak na wygranie przez GROM choćby jednaj z kwart. Mająca wieloletnie doświadczenie drużyna ze Słupska wykorzystując osłabienie Turowa, zasłużenie odniosła pewne zwycięstwo.

SMS SALOS Słupsk  84 : 30  GKS GROM Turowo   (25:5; 14:4; 24:11; 21:10)

dla GROM’u: Stępień Katarzyna 11, Kowalczyk Anna 6, Białkowska Sonia 4, Grochala Agata 4, Burdziak Dominika 4, Sitkiewicz Patrycja 1, Słowińska Anna, Brajer Aleksandra, Mincewicz Martyna 0.

20140308_3Wyjątkowo ciekawe było drugie spotkanie, w którym GKS GROM Turowo zmierzył się z UKS Siódemką Sopot. Już pierwsze minuty meczu zapowiadały ciężką i twardą walkę o każdy punkt obu drużyn. Skuteczność Katarzyny Stępień na początku spotkania, wspierana przez cały zespół, wyprowadziła GROM na kilkupunktowe prowadzenie, by w końcówce kwarty nieznacznie ulec Siódemce 13-15. Każda kolejna część meczu była niemalże identyczna, punkt za punkt i minimalna przegrana GROM’u w każdej odsłonie. Turowo mając najmłodszy i najniższy skład w lidze, długo było bliskie remisu. Sopocianki dopiero w czwartej kwarcie zdołały odskoczyć na bezpieczną różnicę punktową (51-38), wykorzystując zejście za faule dwóch podstawowych zawodniczek, w tym najwyższej – podkoszowej GROM’u. Siódemka Sopot mając znaczną przewagę wzrostową, ogromnie namęczyła się z naszym zespołem, wygrywając ostatecznie 56-43. Dziewczętom pomimo przegranej należą się wielkie słowa uznania – relacjonuje na koniec trener grupy Grzegorz Bolechowski.

UKS SIÓDEMKA Sopot  56 : 43  GKS GROM Turowo   (15:13; 13:7; 14:12; 14:11)

dla GROM’u: Stępień Katarzyna 12, Sitkiewicz Patrycja 10, Burdziak Dominika 10, Kowalczyk Anna 5, Grochala Agata 4, Białkowska Sonia 2, Słowińska Anna, Brajer Aleksandra 0.

20140308_0

Podczas gdy najstarsze dziewczęta grały w Słupsku, najmłodsze – rocznik 2003 – testowały swoje umiejętności, podczas pierwszego sprawdzianu koszykarskiego na hali w Turowie. Grupa dwudziestu koszykarek poddana została pierwszemu testowi sprawności koszykarskiej. Kolejny przed nimi już w połowie maja. Testy oraz fragmenty uproszczonej gry boiskowej, pozwolą w niedługim czasie odpowiedzieć  na pytanie, czy prawidłowo i w jakim tempie rozwija się pierwszy, autonomiczny rocznik GKS GROM Turowo. Sobotnie, dodatkowe treningi mają za zadanie jak najlepiej przygotować połączoną grupę Szczecinek-Turowo – do trzydniowego Turnieju Ogólnopolskiego w Bydgoszczy, na który przyjęliśmy zaproszenie w dniach 30 maja – 1 czerwca. Na turniej  będzie mogło pojechać, niestety tylko 12 dziewcząt. Pojadą te, które zrobiły największe postępy pracując w Klubie. Jestem pewien, że rywalizacja o ograniczone miejsca na turnieju, przyniesie dobry efekt w postaci jeszcze większej determinacji dziewcząt do pracy. Treningi otwarte są dla wszystkich, jednak nagroda przeznaczona dla najwytrwalszych, dodaje trener rocznika 2003 Marcin Gurtatowski.