Młodziczki w Kobylnicy

Updated: 29 kwietnia, 2014

27 kwietnia Grom wziął udział w Turnieju Młodziczek o Puchar Wójta Gminy Kobylnica.

Rywalizacja toczyła się wśród czterech zespołów, w systemie gier każdy z każdym. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań i krótkie podsumowanie zmagań.

20140427_2SP Kobylnica  36 : 23  Salos Słupsk

SP3 Słupsk  55 : 25  GKS GROM Turowo

GKS GROM Turowo  40 : 30  Salos Słupsk

SP Kobylnica  42 : 28  SP3 Słupsk

Salos Słupsk  23 : 36  SP3 Słupsk

GKS GROM Turowo  27 : 18  SP Kobylnica

Zawodniczki Marcina Pietrzaka przybyły pod Słupsk w czternastoosobowym składzie. Turniej był kolejnym sprawdzianem postępów jakie poczyniły w tym sezonie nasze młodziczki. Pierwszy mecz turnieju rozegrany został z zawodniczkami klas sportowych słupskiej SP3. Pierwsza połowa to dominacja szybkich lekkoatletek ze Słupska. W drugiej części spotkania nawiązujemy walkę. Jednak poziom wyszkolenia koszykarskiego w tym wieku przeciwko dobremu wyszkoleniu lekkoatletycznemu nie pozostawia złudzeń. Wynik 25:55 w pełni oddaje różnicę motoryczną młodzieży w tym wieku.

Kolejne spotkanie to mecz z najmłodszymi na turnieju, zawodniczkami Salosu Słupsk. W drużynie prowadzonej przez Piotra Ostrowskiego znalazły się także najmłodsze zawodniczki rocznika 2003. Brawa dla rywala, który dzielnie bronił się i atakował bez kompleksu, ulegając nieznacznie starszym rywalkom.

W ostatnim meczu turnieju GROM rywalizował z Gospodarzem. Pierwsza kwarta była najlepszą spośród wszystkich rozegranych w obecnym sezonie przez młodziczki GROMu. Zakończona wynikiem 11:0 zawierała wiele elementów wspaniałej obrony, za którą pochwalić można większość dziewcząt – a w szczególności Julię Gorbacz. Widzieliśmy wiele składnych akcji w szybkim ataku. Kolejne odsłony dość wyrównane i zwycięstwo,  dające drugie miejsce w turnieju.20140427_3

Turniej wygrywają bez porażki podopieczne Marioli Szeremeta, trzecie miejsce SP Kobylnica – trener Robert Pietraś. Czwarte miejsce najmłodsze na turnieju Salezjanki ze Słupska.

Dla GROMu punkty zdobywały: Król Izabela 20, Kononowicz Magdalena 15, Górzyńska Karolina 13, Szewczyk Karolina 11, Kumoch Daria 8, Smółka Katarzyna 7, Wita Anna 6, Bukowska Daria 4, Raczkowska Klaudia 3, Miller Laura 2, Gorbacz Julia 2, Noga Agata 1, Wiśniewska Wiktoria, Cybowska Katarzyna 0.

Widać wyraźne postępy w grze naszych zawodniczek. Duże zróżnicowanie umiejętności i wieku rywali, dało okazję do gry dla całego szerokiego składu drużyny. Znacznie więcej minut otrzymały młodsze i mniej doświadczone w meczach ligowych koszykarki.

Dziękujemy za zaproszenie zespołowi z Kobylnicy!

Sędzią głównym zawodów, jednocześnie inicjatorem zmagań był Bogdan Barcikowski, któremu jak zawsze należą się słowa największego uznania za zaangażowanie. Również w budowę słupskiego żeńskiego basketu. Trzymamy kciuki za tegoroczny nabór do klas sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Gdzie otwierane są klasy Gimnazjum i Liceum Koszykarskiego dla dziewcząt. Brawo!