III Turowo CUP 2014 żaczki

Updated: 30 grudnia, 2014

20141228_4W dniach 28-29 grudnia 2014 Gminny Klub Sportowy zorganizował III edycję turnieju koszykówki dziewcząt, pod cykliczną nazwą Turowo CUP. Rywalizacja toczyła się wśród 7 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. Pod Szczecinek zjechały zespoły z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego i Słupska. Łącznie rozegrano dziewięć spotkań.

Pierwszego dnia do 16:00 rywalizowały młodsze zespoły – kategoria wiekowa żaczki – rocznik 2003.

W pierwszym spotkaniu, gospodarz GKS GROM Turowo podejmował zwycięzcę, silnie obsadzonego turnieju wrześniowego w Bydgoszczy, drużynę MUKS Bydgoszcz. Pierwsza kwarta ustala niestety wynik meczu. Zespół z Bydgoszczy, napędzający grę przez swoją liderkę – Wiktorię Ruszczyńską, zdobywczynię 12 punktów z pierwszych 14 zespołu, „demoluje nas w pierwszej części spotkania”.

Po naszej stronie trema przed zgromadzoną w hali publicznością i szarpane akcje. W drugiej kwarcie odzyskujemy rytm gry – jednak w trzeciej ponownie do głosu dochodzą podopieczne Radka Janika i powiększają przewagę. GROM walczy do końca i wygrywa ostatnią kwartę. Cieszy na pewno fakt równej walki w dwóch odsłonach meczu, z wysoko notowanym rywalem. Należy wyciągnąć wnioski z dwóch wyraźnie przegranych kwart.

20141228_6

GKS GROM Turowo  39 : 67  MUKS Bydgoszcz

(6:24; 12:13; 10:21; 11:9)

Dla GROM: Zelmanowska Alicja 13, Tomaszewska Eliza 10, Kowalik Joanna 4, Komorska Izabella 4, Tiede Narina 3, Wiszniewska Oliwia 2, Nocek Julia 1, Maciukiewicz Adrianna 1, Rak Natalia 1,  Wilińska Patrycja, Dębowska Klaudia, Michalak Weronika, Marczak Martyna, Bogdanowicz Kamila, Sobolczyk Martyna, Sobolczyk Julia, Zander Samanta 0.

Dla MUKS: Ruszczyńska Wiktoria 22, Mordel Wiktoria 9, Plich Angelika 9, Strzelecka Martyna 7, Rytnowska Karolina 5, Kobus Oliwia 4, Szymańska Karolina 4, Walczak Weronika 3, Łojko Wiktoria 2, Papierowska Patrycja 2, Michalska Martyna, Kwiatek Adrianna 0.

20141228_7

Drugie spotkanie to rywalizacja dwóch „tuzów” szkolenia młodzieżowego w Polsce. AZS PWSZZ Gorzów Wielkopolski zmierzył się z MUKS Bydgoszcz. Mecz zacięty i wyrównany do samego końca. Dopiero ostatnie akcje rozstrzygnęłyo losach spotkania. Podopieczne Zbigniewa Wilmińskiego osłabły w końcówce i bydgoszczanki wyrwały zwycięstwo z rąk rywalek.

Dodatkową atrakcją meczu była nieustępliwa walka na parkiecie dwóch liderek zespołów Ruszczyńskiej Wiktorii (MUKS) i Żak Nikoli (AZS). Świetne zawody w barwach MUKS rozegrała Plich Angelika, do której należała wygrana końcówka spotkania.

MUKS Bydgoszcz  58 : 50  AZS PWSZZ Gorzów Wlkp.

(20:15; 11:16; 12:9; 15:10)

Dla MUKS: Ruszczyńska Wiktoria 14, Walczak Weronika 13, Plich Angelika 12, Szymańska Karolina 6, Kobus Oliwia 4, Rytnowska Karolina 3, Strzelecka Martyna 2, Łojko Wiktoria 3, Mordel Wiktoria 1, Papierowska Patrycja, Michalska Martyna, Kwiatek Adrianna, Raźna Blanka 0.

Dla AZS: Żak Nikola 15, Dolacińska Oliwia 14, Sujewicz Marika 6, Szafraniec Natalia 4, Kubiś Martyna 4, Woźniak Klaudia 4, Kruszewska Alicja 2, Gonera Hanna 1, Domowicz Martyna, Falbowska Zuzanna, Hrybacz Natalia, Preger Barbara 0.

20141228_00

20141228_5Przed trzecim spotkaniem odbył się pokaz niekwestionowanego mistrza żonglerki piłką do koszykówki, finalisty Mam Talent, światowej sławy freestylera Mieszko Włodarczyka. Wszystkie zawodniczki oraz zgromadzeni w turowskiej hali kibice, z niedowierzaniem przyglądali się co można zrobić z piłką do koszykówki, a nawet czterema jednocześnie i nie tylko 😉

Mieszko w ciepłych słowach, w swym wystąpieniu odniósł się również do naszego Klubu. Podkreślając, że sam wywodzi się z małej miejscowości, co nie przeszkodziło mu w drodze do niebywałego sukcesu. Wszystko zależy od nas „GRANICE SĄ W NAS” to jego motto, podkreśla w przeddzień swojego wyloty do Dubaju (Emiraty Arabskie), na tygodniowy pobyt prezentujący jego talent.

Zapraszamy na profil Mieszka na fejsie … link

Ostatnie spotkanie o srebro turnieju rozpoczęła dość wyrównana walka pomiędzy AZS i GKS. Zmęczone poprzednim spotkaniem zawodniczki Gorzowa dość „ospale” wchodzą w spotkanie. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, łapią zadyszkę i w drugiej kwarcie tracą 30 punktów ! Grom gra koncertowo, głównie za sprawą Alicji Zelmanowskiej (11 punktów z rzędu). Żaczki GROMu prowadzą do przerwy 47:29. Po zmianie stron AZS odzyskuje siły i konsekwentnie odrabia straty. Silna obrona zespołu i świetna postawa liderki pozwala odrobić straty. Nasza przewaga topnieje z minuty na minutę. Końcówka należy do Dolacińskiej Oliwii z Gorzowa i przegrywamy, po świetnym spotkaniu i zaciętej walce 60:70. 20141228_8

GKS GROM Turowo  60 : 70  AZS PWSZZ Gorzów Wlkp.

(17:18; 30:11; 7:21; 6:20)

Dla GROM: Zelmanowska Alicja 13, Tiede Narina 8, Kowalik Joanna 7, Tomaszewska Eliza 7, Maciukiewicz Adrianna 6, Sobolczyk Martyna 4, Sobolczyk Julia 4, Komorska Izabella 4, Nocek Julia 2, Wilińska Patrycja 2, Dębowska Klaudia 2, Zander Samanta 1, Wiszniewska Oliwia, Michalak Weronika, Marczak Martyna, Rak Natalia, Bogdanowicz Kamila 0.

Dla AZS: Żak Nikola 23, Sujewicz Marika 19, Dolacińska Oliwia 10, Woźniak Klaudia 7, Gonera Hanna 6,  Szafraniec Natalia 2, Hrybacz Natalia 2, Kruszewska Alicja 1, Kubiś Martyna, Domowicz Martyna, Falbowska Zuzanna, Preger Barbara 0.

20141228_2

Podsumowując zmagania zespołu Marcina Gurtatowskiego możemy śmiało powiedzieć, że regularny postęp jest widoczny. Ten zespół ma potencjał. Widać to w nierównej jeszcze grze, każdej z zawodniczek. Jest zaciętość i nieustępliwość, to dziś najważniejsze.

Klasyfikacja końcowa III Turnieju Ogólnopolskiego Turowo CUP 2014 kategoria żaczki 2003

I miejsce MUKS Bydgoszcz  (MVP Ruszczyńska Wiktoria)
II miejsce AZS PWSZZ Gorzów Wielkopolski (MVP Woźniak Klaudia)
III miejsce GKS GROM Turowo (MVP Zelmanowska Alicja)

Każda z uczestniczek turnieju otrzymała pamiątkowa koszulkę i medal, zespołom wręczono puchary.

W organizacji turnieju jak zwykle mogliśmy liczyć na Gminę i Starostwo Powiatowe Szczecinek, jak również na sponsorów Smak Pomorski i EleCOND. Serdecznie dziękujemy.20141228_sponsorzy

20141228_3Relacja z rywalizacji młodziczek na III Turnieju Turowo CUP 2014 – part II … link