PLLKK Turowo

By
Updated: 15 lutego, 2015

20140214_02W minioną sobotę 14 lutego 2015 GKS GROM Turowo był gospodarzem kolejki ligowej Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet. Na parkiecie pod Szczecinek zjechały juniorskie zespoły z Kołobrzegu i Bydgoszczy.

Pierwsze spotkanie z MUKS Kotwicą 50 Kołobrzeg miało dość wyrównany przebieg. Nasz zespół z minuty na minutę bronił skuteczniej. Ostatecznie zwyciężając po walce pięcioma punktami. Kluczem do sukcesu okazała się nie tylko zespołowość w obronie ale również w ataku.

Wielokrotnie o powodzeniu akcji decydowały punkty drugiej szansy, po licznych zbiórkach ofensywnych naszych zawodniczek. Siedem koszykarek Grzegorza Bolechowskiego zdobywało punkty, zawodniczki Iwony Sobczak-Sikory odpowiedziały pięciokrotnie rzutami 3 punktowymi na obronę strefową gospodarza.

GKS GROM Turowo  57 : 52  MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg
(14:19; 14:9; 19:11; 10:13)

20140214_05Dla GROMu: Szeról Weronika 12, Stępień Katarzyna 12,  Kowalczyk Anna 11, Grochala Agata 8, Burdziak Dominika 6, Słowińska Anna 4, Sitkiewicz Patrycja 4, Świokła Małgorzata 0.

Dla KOTWICY: Klimek Natalia 22 (3), Dołaszewska Anita 19 (1), Stasińska Julia 10 (1), Rusińska Alicja 1, Iwaniuk Justyna, Obuchowska Oliwia, Sikora Paulina, Siarnik Klaudia 0.

W drugim spotkaniu jedna kwarta rozstrzygnęła o losach spotkania. Kołobrzeg zmęczony trudami poprzedniej konfrontacji, od pierwszych minut dał sobie narzucić styl gry Basketu Bydgoszcz. W drugiej kwarcie MUKS odskoczył na bezpieczną odległość. Pomimo ambitnej walki do końca, zawodniczkom Patrycji Klomfas, nie udało się odrobić straty do rywala. Kotwica kontrolowała do końca spotkanie, głównie za sprawą swojej liderki Natalii Klimek.

MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg  48 : 40  BASKET Bydgoszcz
(11:12; 17:7; 11:12; 9:9)

20140214_01Dla KOTWICY: Klimek Natalia 17, Dołaszewska Anita 12, Rusińska Alicja 9 (1), Sikora Paulina 5 (1), Stasińska Julia 3, Obuchowska Oliwia 2, Siarnik Klaudia, Iwaniuk Justyna 0.

Dla BASKETu:  Grabowska Angelika 14 (2), Kuzimska Weronika 7 (1), Wełniak Joanna 7, Jóźwicka Emilia 5, Sztuczyńska Patrycja 2, Karczewska Paulina 2, Nowak Roksana 2, Pawlisz Małgorzata 1, Terziman Monika, Tajs Weronika, Zelek Mana 0.

Ostatnia odsłona zmagań turniejowych w Turowie rozpoczęła się niekorzystnie dla gospodarza. Basket Bydgoszcz, rozeźlony porażką poprzedniego spotkania mocno zdominował pierwszą kwartę. Grom Turowo ospale w obronie, bez pomysłu w ataku, przegrywa wyraźnie pierwszą kwartę 7:22. W drugiej odzyskuje rytm gry i mocno poprawia obronę, aby w pozostałych kwartach  dać sobie rzucić zaledwie 12 punktów ! Świetna zespołowa obrona w pomalowanym, niwelowała poczynania wysokich zawodniczek Basketu. Raziły one nieskutecznością a grę z kontry wykorzystywał konsekwentnie nasz zespół.

GKS GROM Turowo  48 : 34  BASKET Bydgoszcz
(7:22; 9:6; 22:3; 10:3)

Dla GROMu: Burdziak Dominika 14, Kowalczyk Anna 8 (1), Stępień Katarzyna 8, Szeról Weronika 8, Grochala Agata 4, Słowińska Anna 4, Sitkiewicz Patrycja 2, Świokła Małgorzata 0.

Dla BASKETu:  Grabowska Angelika 16 (4), Wełniak Joanna 6, Kuzimska Weronika 4, Jóźwicka Emilia 4, Karczewska Paulina 2, Terziman Monika 1, Tajs Weronika 1, Nowak Roksana, Sztuczyńska Patrycja, Pawlisz Małgorzata, Zelek Mana 0.

Podsumowując zmagania najstarszej grupy wiekowej GKS GROM Turowo, juniorek prowadzonych przez Grzegorza Bolechowskiego, możemy śmiało powiedzieć, że kilka lat pracy procentuje doświadczeniem. Dziewczęta potrafią wygrywać wyrównane do końca spotkania. Odnosimy dwa cenne zwycięstwa, które przybliżają nas do walki w turnieju finałowym. Kolejne zmagania juniorek za dwa tygodnie w Kołobrzegu.