FINAŁ ZOZKosz U13K Turowo

By
Updated: 14 maja, 2016

20160514_114 maja 2016 w Turowie odbył się finałowy turniej rozgrywek kategorii wiekowej U13K Zachodniopomorskiego Związku Koszykówki. Pięć zespołów rywalizowało o puchary Prezesa ZOZKosz i miano najlepszego zespołu województwa.

Gospodarz turnieju GKS GROM Turowo rozegrał dwa trudne spotkania.

W pierwszym walczył z niepokonanym w rozgrywkach zespołem KSKK I Koszalin, tocząc bój niemal przez cały mecz jak równy z równym. Po trzeciej kwarcie odrabiając stratę do 6 punktów gramy dobry basket świetnie. Niestety w decydującej odsłonie zawodniczki Zbigniewa Pietrzaka „wrzuciły szósty bieg” i czterema trafieniami na pięć prób odskoczyły na bezpieczny dystans. Mecz kończy celne trafienie z połowy boiska, równo z syreną Weronik Sochy z Koszalina. Wynik nie oddaje zaciętości spotkania a na dyspozycję rzutową KSKK nie mieliśmy po prostu odpowiedzi, kończy relację trener Turowa Marcin Gurtatowski.

GKS GROM Turowo  31 : 57  KSKK I Koszalin

20160514_8(11:14; 4:19; 12:2; 4:22)

Dla GROMu: Maciukiewicz Adrianna 6, Komorska Izabela 6, Sobolczyk Martyna 5, Bogdanowicz Kamila 4, Tiede Narina 4, Zelmanowska Alicja 4, Tomaszewska Eliza 2, Sobolczyk Julia, Nocek Julia, Sławińska Martyna, Jurak Joanna, Kowalik Joanna 0.

Wyniki pozostałych spotkań:

MKS KUSY SP16 Szczecin 50 : 12 KSKK II Koszalin (12:5; 14:4; 14:1; 10:2)
WILKI MORSKIE SP35 Szczecin 55:17 KSKK II Koszalin (15:2; 17:4; 21:2; 2:9)
KSKK I Koszalin 40 : 25 WILKI MORSKIE SP35 Szczecin (14:4; 4:7; 16:8; 8:6)

Ostatnie spotkanie turnieju finałowego przyniosło największe emocje. Stawką meczu były brązowe medale mistrzostw województwa. Turowo rozpoczęło skoncentrowanie obejmując szybko prowadzenie 8:0. Z czasem Kusy Szczecin odzyskiwał kontrolę gry i prowadzenie w drugiej połowie spotkania przechodziło z rąk do rąk. Końcówka czwartej kwarty to nerwowa gara obydwu drużyn. Grom może rozstrzygnąć losy spotkania w czasie zasadniczym jednak traci piłkę w ataku, którą w kontrze na punkty zamieniają podopieczne Roberta Steciuka.

W dogrywce zachował więcej sił i pokazał prawdziwą determinację GROM a przysłowiową kropkę nad „i” postawiła Narina Tiede rzutem trzypunktowym. Wygrywamy ostatecznie 10:4 dogrywkę i zdobywamy upragniony medal mistrzostw województwa.

GKS GROM Turowo  41 : 35  MKS KUSY SP16 Szczecin

(10:11; 10:9; 6:7; 5:4; d 10:4)

Dla GROMu: Sobolczyk Julia 10, Zelmanowska Alicja 10, Tiede Narina 9 (1×3), Tomaszewska Eliza 4, Komorska Izabela 2, Sobolczyk Martyna 2, Sławińska Martyna 2, Bogdanowicz Kamila 2, Nocek Julia, Kowalik Joanna, Maciukiewicz Adrianna, Jurak Joanna 0.