GROM na podium MWLG
sezonu 2015/16

By
Updated: 5 czerwca, 2016

20160605_2Międzywojewódzka Liga Gimnazjalna – rozgrywki wyłączone poza organizację Okręgowych Związków Koszykówki – inicjatywa środowiska trenerskiego w celu popularyzacji koszykówki żeńskiej. Tyle definicja.

Mijający sezon 2015/16 był kolejnym udanym pod względem startów w tej lidze drużyn. Do rozgrywek przystąpiło 12 zespołów – rozegrano większość spośród 132 spotkań ligi. Swój udział w rozgrywkach drużyn trzech województw, zanotowały również kadetki GKS GROM Turowo. Dziewczęta w rundzie zasadniczej rozegrały 21 z 22 zaplanowanych spotkań. Jedno zaległe, nie mające wpływu na klasyfikację końcową, odbędzie się w najbliższy piątek w Koszalinie z zespołem UKS Szesnastki.

Podopieczne Marcina Pietrzaka odnosząc 17 zwycięstw i notując 6 przegranych, zdobywając 1422 tracąc 749 punktów, wspięły się na czwarte miejsce tabeli – premiowane możliwością gry w finale ligi. Finał został rozegranym w minioną niedzielę – 5 czerwca 2016 roku w Drawsku Pomorskim.

Final four – ligi to formuła gry krzyżowej – rozstawienia najlepszej czwórki ligi. Rywalem zespołu kadeckiego była niepokonana do tej pory, drużyna Olimpijczyka Drawsko Pomorskie – oczywisty faworyt tej konfrontacji, jednocześnie gospodarz turnieju.

Zaktualizowana tabela 10.06.2016 – po wygranym, zaległym spotkaniu z UKS 16 Koszalin.

Rozpoczynamy mecz nerwowo, popełniając mnóstwo błędów w ataku. Proste straty oraz niedokładne podania sprawiają, że pierwszą kwartę kończymy wynikiem 4 do 17. W drugiej kwarcie sytuacja normuje się, drugą kwartę gramy na remis. Dobry obraz gry pozwala nam nawet wygrać trzecią kwartę 13-11. W czwartej kwarcie niestety opuszczają nas siły, wracają błędy i nerwy z pierwszej części spotkania, dzięki czemu Olimpijczyk osiąga dużą przewagę, punktując 18 do 3. Dobra skuteczność rzutowa zawodniczek Drawska oraz zbyt duża ilość naszych błędów nie pozwoliła nam wygrać tego meczu. Po tym spotkaniu (jak zresztą po każdym z Olimpijczykiem) wynosimy bezcenne doświadczenie na kolejny sezon. Coraz bliżej nam do rywala, jednak jeszcze nie dziś.

UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie  56 : 29  GKS GROM Turowo

(17:4; 10:10; 11:13; 18:3)

Dla GROMu:  Szewczyk Karolina 9, Bukowska Daria 7, Król Izabela 6, Kononowicz Magdalena 5 (1×3), Wit Anna 2, Gorbacz Julia, Tomaszewicz Kinga, Patalas Julia, Górzyńska Karolina, Noga Agata, Wiśniewska Wiktoria 0.

20160605_1

Drugi mecz turnieju rozgrywamy już o brązowy medal z drużyną UKS VENUS Jędrzejewo. Mecz pary 2-3 zakończył się wyraźnym zwycięstwem ZS nr15 Bydgoszcz nad Jędrzejewem (61:28).

Po długiej przerwie między meczami obie drużyny wyglądają dosyć ospale. Mecz ma średnie tempo, dopiero po dwóch kwartach narzucamy przeciwnikowi swój styl gry. Do połowy niemal na remis, za to w drugiej gramy najlepszy basket jaki udało się wypracować w tym sezonie. Nasze zawodniczki bardzo dobrze przesuwają się w obronie oraz wygrywają walkę na zbiórce, pozwala to zatrzymać Venus na zaledwie 16 punktów w tej odsłonie. Przechwyty naszych rozgrywających pozwalają zagrać dobre akcje z kontry i odskakujemy na kilkanaście punktów. Pod koniec mądrze gramy długie akcje kończąc je rzutami.

UKS VENUS Jędrzejewo  39 : 55  GKS GROM Turowo

(12:9; 11:13; 10:18; 6:15)

Dla GROMu:  Król Izabela 13, Kononowicz Magdalena 12 (1×3), Szewczyk Karolina 12 (1×3), Noga Agata 8, Bukowska Daria 4, Wit Anna 2, Tomaszewicz Kinga 2, Górzyńska Karolina 2, Wiśniewska Wiktoria, Patalas Julia, Gorbacz Julia 0.

Turniej finałowy i złoto ligi zdobywa zespół prowadzony przez Edwarda Mroza – UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie, srebrne medale trafiają do ZS nr 15 Bydgoszcz. Miejsce na podium znalazło się również dla GROMu ! Po ciężkiej pracy na treningach w całym sezonie, nasze dziewczyny zasłużyły na ten wynik w 100% – kończy relację trener zespołu Marcin Pietrzak.20160605_5

Na koniec Zarząd Klubu GKS GROM Turowo, chce serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom w tworzenie ligi MWLG, Trenerom, Sędziom a w szczególności – człowiekowi „orkiestrze” – Prezesowi ligi Bogdanowi Barcikowskiemu ! Wielkie słowa uznania za zaangażowanie i możliwości jakie daje nam ta liga. Na koniec pozostaje życzyć aby w nowym sezonie gier było nie mniej, my zapewniamy, że w najbliższych latach z udziałem drużyn GROMu 😉

Pierwszy raz w historii naszego Klubu zdarzyło się, aby jeden weekend dostarczył tylu medalowych koszykarskich emocji z naszym udziałem.

Kadetki wywalczyły brązowe medale w Drawsku Pomorskim, Żaczki przywożą srebro z turnieju w Pile, Młodziczki mają swój udział w złocie kadry województwa wywalczonym na turnieju w Bydgoszczy. Jeden weekend – trzy cenne kruszce na szyjach GROMu – brawo za cały sezon !!!

Za dwa tygodnie 18 czerwca Żaczki walczą w turnieju finałowym U12K w Koszalinie, Młodziczki i Kadetki na Trio Basket w Pile.

19 czerwca kończymy sezon – wydarzeniem na które niebawem zaprosimy – „Bezpieczne lato – na sportowo i z wyobraźnią”.

 

You must be logged in to post a comment Login