Rozgrywki Strefowe z Wielkopolską U16

Updated: 10 marca, 2017

W dniach 10-12 marca 2017 kadetki GKS GROM Turowo stanęły przed największym wyzwaniem podczas trwającego sezonu. Po zajęciu drugiego miejsca w województwie zachodniopomorskim (liga ZOZKosz) rozegraliśmy pierwszą rundę zmagań strefowych z najlepszymi zespołami z Wielkopolski.

To był długi, wymagający i wyczerpujący weekend dla zawodniczek z małego Turowa…

Wszystkie zespoły, z którymi przyszło nam rywalizować, a były to ENEA AZS Poznań, UKS KORMORAN Sieraków oraz MKS TĘCZA Leszno, były od nas bardziej doświadczone oraz zdecydowanie przeważały warunkami fizycznymi, co niestety dało się zauważyć w walce o zbiórki zarówno w ataku i obronie. Wzrost i siła pomagały również szczelnie bronić naszym przeciwniczkom, tym samym uniemożliwiając nam często granie składnych akcji w ataku pozycyjnym.

Pierwszy mecz rozgrywamy w piątek, w Poznaniu.

Od pierwszych minut nie mamy argumentów by przeciwstawić się szybko grającym gospodyniom. Grający wzorowo z kontrataku zespół AZSu narzuca tempo spotkania, które kontroluje do ostatniego gwizdka.

Kilka pojedynczych akcji może cieszyć ale to zdecydowanie za mało, żeby podjąć walkę.

ENEA AZS Poznań  98 : 38  GKS GROM Turowo

(33:12, 22:7, 28:10, 15:9)

Dla GROMu: Noga Agata 16, Bukowska Daria 8, Kononowicz Magdalena 7, Król Izabela 4, Wit Anna 2, Szewczyk Karolina 1, Gorbacz Julia, Tomaszewicza Kinga, Patalas Julia, Górzyńska Karolina, Wiśniewska Wiktoria.

Drugie spotkanie rozgrywamy w sobotę rano w Pniewach, z Sierakowem.

W tym meczu również gospodynie mają przewagę w każdym aspekcie meczowym, a kluczem całości spotkania zdaje się być gra wysokich zawodniczek zespołu Kormorana. Zdominowały one bowiem całkowicie grę podkoszową.

UKS KORMORAN Sieraków  102 : 43  GKS GROM Turowo

(29:8, 25:12, 16:12, 32:11)

Dla GROMu: Król Izabela 20, Bukowska Daria 10, Kononowicz Magdalena 6, Noga Agata 4, Tomaszewicz Kinga 3, Wit Anna, Gorbacz Julia, Szewczyk Karolina, Patalas Julia, Górzyńska Karolina, Wiśniewska Wiktoria.

Ostatnie, trzecie już spotkanie rozgrywamy w niedzielę z samego rana w Lesznie.

Mecz wydawałoby się najtrudniejszy, ponieważ Tęcza jest liderem grupy wielkopolskiej i zajmuje pierwsze miejsce w grupie strefowej, w której gramy. Spotkanie rozpoczynamy tak, jak dwa poprzednie, wolno – przegrywając zbiórkę. W drugiej kwarcie natomiast, naszym zawodniczkom udaje się w końcu przeprowadzić kilka szybkich akcji ofensywnych. Walczymy mocno na tablicach i mocniej bronimy, co daje nam wygraną w tej odsłonie 16:21. Pierwszą połowę kończymy przegrywając zaledwie 38:29, z mistrzyniami Wielkopolski. W drugiej części meczu zawodniczki Tęczy wracają do „swojej” gry, natomiast nasze dziewczęta zostawiają serce i wszystkie siły na boisku, co przynosi „normalny” jak na ten układ sił wynik końcowy.

Było to zdecydowanie najlepsze spotkanie – trudnej weekendowej przeprawy.

MKS TĘCZA Leszno  77 : 44  GKS GROM Turowo

(22:8, 16:21, 19:7, 20:8)

Dla GROMu: Król Izabela 15, Tomaszewicz Kinga 6, Bukowska Daria 6, Noga Agata 5, Szewczyk Karolina 5, Kononowicz Magdalena 4, Górzyńska Karolina 3, Gorbacz Julia, Patalas Julia, Wiśniewska Wiktoria.

Pierwsza runda gier strefowych za nami. Mecze, jak widać po wynikach są bardzo trudne, a przeciwniczki bardzo wymagające. My jednak, cieszymy się z faktu, że możemy rywalizować w gronie tak silnych i znakomitych drużyn. Przypomnijmy, że pierwszy raz w historii naszego Klubu mamy przyjemność grać w tego typu rozgrywkach. Każda minuta na parkiecie daje naszym zawodniczkom nieocenione doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Dziękuję dziewczynom za koncentracje, walkę i serce w tych meczach – kończy relację trener zespołu Marcin Pietrzak.

Runda rewanżowa za dwa tygodnie 24-26 marca tym razem w Turowie.