MWLG Białogard

By
Updated: 13 maja, 2017

W minioną sobotę, 13 maja 2017 w Białogardzie Młodziczki Młodsze rozegrały ostatni turniej w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Gimnazjalnej.

Zespół pod nieobecność kapitana zespołu Julii Nocek oraz trenera Marcina Gurtatowskiego do walki poprowadził Marcin Pietrzak, trener drużyny kadeckiej w naszym Klubie.

Pierwsza konfrontacja, z drugim zespołem ligi UKS 16 Koszalin, nie zapowiadała się wyrównanie. Dość pewne zwycięstwo sprzed miesiąca Koszalina oraz prowadzenie 8:0 w pierwszej kwarcie nie złamało charakteru dziewcząt z Gromu. Trzymając dystans do rywalek – nie zwalniały tempa. W czwartej kwarcie podopieczne Przemysława Pacynko wyraźnie opadły z sił a szybka gra z kontry Turowa doprowadziła do remisu. Końcówka i ostatnie sekundy mogły przesądzić o naszej wygranej – niestety zabrakło trochę sportowego szczęścia, być może to jeszcze nie dziś 😉

UKS 16 Koszalin  38 : 37  GKS GROM II Turowo

(16:10; 8:8; 8:5; 6:14)

Dla GROMu II:  Komorska Izabela 10, Zelmanowska Alicja 10, Kowalik Joanna 5 (1×3), Sobolczyk Martyna 4, Tiede Narina 2, Maciukiewicz Adrianna 2, Tomaszewska Eliza 1, Sobolczyk Julia 1, Bogdanowicz Kamila 1, Sławińska Martyna 1.

Drugie spotkanie momentami przypominało szarpaninę pozaboiskową – głównie za sprawą gospodarza turnieju. Młodsze i słabsze fizycznie zawodniczki Gromu ustępowały rywalkom warunkami fizycznymi. Różnicę wieku nadrabiały techniką, sprawnością i szybkością. Potrafiły złość i negatywne emocje zamienić w chęć wygranej i złość sportową, nie wdając się w przepychanki na boisku – kontrolowaliśmy przebieg meczu i niewielką przewagę dowieźliśmy do końca trudnego pojedynku.

UKS HERKULES Bialogard  26 : 36  GKS GROM II Turowo

(8:9; 6:12; 6:9; 6:6)

Dla GROMu II:  Tiede Narina 9 (1×3), Sławińska Martyna 9, Komorska Izabela 8, Maciukiewicz Adrianna 5, Zelmanowska Alicja 4, Kowalik Joanna 1.

Był to bardzo udany występ rocznika 2003. Widać znaczny postęp w grze zespołu niemal w każdym elemencie. Poprawiliśmy obronę, coraz mniej jest łatwo traconych punktów. Praca, praca i jeszcze raz praca, no i cierpliwość 😉

Natomiast z niecierpliwością czekamy finału MWLG (27.05.2017) w którym, wśród czterech najlepszych zespołów znajdą się dwa z Turowa. Młodszy zespół Gromu II Turowo kończy rozgrywki z bilansem 9 zwycięstw i 5 przegranych zajmując obecnie trzecie miejsce w tabeli MWLG za „jedynką” Gromu i Koszalinem. Przed startem w lidze nikt się nie spodziewał, że zespół złożony z pierwszej klasy gimnazjum powalczy ze starszymi zespołami i dobrnie do finału ligi. Ten sezon się jeszcze nie skończył a już widać efekty ciężkiej pracy na treningach.

link do tabeli ligowej …

Wcześniej 24 maja czeka nas jeszcze Wojewódzki Finał Gimnazjady, obie imprezy odbędą się w Turowie. Liczymy na medale w tym roku w każdym z finałów – trzymajcie kciuki za ich najcenniejszy kolor i zapraszamy do Turowa.

Na koniec sprawozdania miła informacja statystyczna. W zakończonych już w kwietniu rozgrywkach ZOZKosz Izabela Komorska otrzymała tytuł króla strzelców ligi ZOZKosz U14K sezonu 2016/17. Iza zdobyła 108 punktów w 7 spotkaniach – średnio 15,43 punktu na mecz. Druga w tej klasyfikacji była również nasza zawodniczka Alicja Zelmanowska 106 punktów w 8 spotkaniach. Gratulujemy najlepszym strzelcom i całej drużynie. Należy pamiętać, że na ich zdobycze punktowe pracuje cały zespół.

You must be logged in to post a comment Login