Piła – turniej towarzyski

By
Updated: 16 września, 2017

Mecze walki !

Tak krótko można opisać nasze zmagania z drużyną z Wielkopolski. To właśnie na zaproszenie Enea Basket Piła- kadetki młodsze 16 września 2017 przybyły na turniej aby stoczyć kolejny heroiczny bój. Grom wystąpił w bardzo okrojonym chorobami składzie. Zabrakło najwyższych w zespole. Choć ich rolę z wielkim zaangażowaniem i powodzeniem przejęła Julia Nocek. Mocnymi punktami w obronie były również Martyna Sławińska i Eliza Tomaszewska, punktowały wyraźnie również Narina Tiede i Joanna Kowalik.

Co do przebiegu spotkania to można powiedzieć, że jak na 8 dziewcząt całkiem nieźle to wyglądało dopóki starczyło sił. Grom prowadził przez 3 kwarty. W czwartej odsłonie podopieczne Tomka Pochylskiego dochodzą nas i walczymy kosz za kosz. Ostatnie punkty zdobywa Piła.

ENEA BASKET Piła  62 : 60  GKS GROM Turowo

(9:14; 14:20; 16:8; 23:18)

Dla GROMu:  Nocek Julia 20, Tomaszewska Eliza 12, Sławińska Martyna 10, Tiede Narina 8, Kowalik Joanna 8, Maciukiewicz Adrianna 2.

Drugie spotkanie po wyczerpującym meczu 4 x 10 minut zakończonym po 1 godzinie i 40 minutach musiał się odbić na zmęczeniu zespołu. W pierwszej połowie przeciwko drużynie Venus Jędrzejewo „nie podnosimy nawet rękawicy”. Dopiero w czwartej kwarcie ostatkiem sił decydujemy się na ostatni zryw. Odrabiamy niemal 20 punktową stratę a do wygranej zabrakło kilku sekund.

VENUS Jędrzejewo  46 : 45  GKS GROM Turowo

(17:6; 12:6; 13:14; 4:19)

Dla GROMu:  Nocek Julia 13, Kowalik Joanna 10, Tiede Narina 9, Sławińska Martyna 8, Maciukiewicz Adrianna 3, Sobolczyk Julia 2.

Był to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem, drużyna pokazała charakter. Wierzę, że pełnym składzie nasza gra będzie bardziej nieustępliwa w obronie – podsumowuje trener zespołu Marcin Gurtatowski. Dziękując dziewczynom za walkę i ciężki fizycznie turniej. Kolejny sprawdzian przed zespołem pod koniec września na turnieju ogólnopolskim w Brzegu.