Turowo CUP 2017 part I

Updated: 28 grudnia, 2017

Tradycyjnie jak co roku, w okresie poświątecznym zorganizowano w Turowie Ogólnopolski Turniej Turowo CUP 2017. Po raz szósty, przez dwa dni grudnia 28-29 walczyły ze sobą zespoły z trzech województw – Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego.

Łącznie w dwa dni rozegrano siedem spotkań.

Poniżej krótka relacja z pierwszego dnia turnieju 28.12.2017 – w którym rywalizowały zespoły rocznika 2003 i młodsze.

Mecz otwarcia turnieju, podobnie jak w większość dotychczasowych zmagań GROMu z Basketem Piła, miał bardzo zacięty przebieg. Dopiero w czwartej kwarcie podopieczne Marcina Gurtatowskiego poprawiły skuteczność i egzekucję, jednocześnie zacieśniając obronę, pewnie wygrywając czwartą kwartę i cały mecz.

GKS GROM Turowo  44 : 31  ENEA BASKET Piła

(8:6; 8:7; 15:16; 13:2)

Dla GROMu:  Kowalik Joanna 9 (1×3), Komorska Izabela 8, Nocek Julia 8,  Tomaszewska Eliza 6 (1×3), Zelmanowska Alicja 5, Sławińska Martyna 4, Maciukiewicz Adrianna 2, Tiede Narina 2.

Dla ENEA BASKET:  Kobiałko 6, Piątek 6, Kowalska 4, Bąbińska 4, Porębska 4, Nielipowicz 3, Nadskakuła 2, Zbonik 1, Chura Quispe 1.

Drugi mecz to pojedynek MUKS Bydgoszcz z ENEA BASKET Piła. Spotkanie mocno rozpoczyna Bydgoszcz. W drugiej kwarcie częściowo straty odrabiają podopieczne Tomasza Pochylskiego. Druga połowa pod kontrolą MUKSu i pewne zwycięstwo Bydgoszczy.

ENEA BASKET Piła  30 : 51  MUKS Bydgoszcz

(5:18; 10:2; 5:16; 10:15)

Dla ENEA BASKET:  Kowalska 15, Kobiałko 6, Cura Quispe 5, Piątek 2, Porębska 2.

Dla MUKS:  Przybylska 17, Wolhfeil 8, Michalska 6, Szymańska 5, Mordek 5, Ostafin 4, Strzelecka 2, Rutnowska 2, Kobus 2.

Ostatni mecz decydował o zwycięstwie w turnieju. Mocno zmotywowany zespół gospodarza wygrywa pierwszą kwartę.

W drugiej i trzeciej zbyt łatwo tracimy punkty, łatwo tracąc również piłki w ataku. Czwartą kwartę GROM wygrywa minimalnie i to drugi mały plus tej konfrontacji.

Bydgoszcz pewnie dowozi zwycięstwo do końcowego gwizdka.

MUKS Bydgoszcz  55 : 35  GKS GROM Turowo

(13:15; 19:3; 14:6; 9:11)

Dla MUKS:  Przybylska 13, Wolhfeil 12, Szymańska 8, Kobus 7, Michalska 5 (1×3), Ostafin 4, Strzelecka 2, Walczak 2, Rutnowska 2.

Dla GROMu:  Zelmanowska 17, Tiede 4, Tomaszewska 4, Kowalik 3 (1×3), Komorska 2, Sławińska 2, Nocek 2, Maciukiewicz 1.

Dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Szczecinku – każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę – dzięki której reklama świetnej organizacji imprez sportowych w naszym Powiecie będzie widoczna daleko poza jego granicami. Jak co roku dziękujemy ! 😉

Zespół znad Brdy, prowadzony przez Radosława Janika wygrywa kategorię wiekową 2003 podobnie jak przed rokiem. Drugie na podium tym razem gospodynie. Trzecie miejsce, grając młodszym rocznikiem (2004) Pilanki.