Pierwsza kolejka nowego sezonu ligi MWLG w Turowie

Updated: 5 października, 2018

30 września 2018 – w niedzielę, obecnie najstarsza grupa zawodniczek GROM’u, rozpoczęła turniejem w Turowie pierwszą rundę Międzywojewódzkiej Ligi Gimnazjalnej (MWLG). W tym sezonie, w lidze MWLG, GROM przystępuje w opcji PK tj. Poza Konkursem bowiem w swoich szeregach mamy kilka dziewcząt z roczników 2001 i 2002. Poza dziewczętami ze starszych roczników, „na pokładzie” są również zawodniczki z roczników 2004-2006.

W nowo otwartym sezonie 2018/19, w każdym meczu będziemy pracować nad zgraniem się i wypracowaniem nowych – wspólnych i prawidłowych nawyków w grze zespołowej.

Do turnieju dziewczęta przystąpiły w dobrym humorze i głodne gry. Trener mając w dyspozycji 12 zawodniczek, rotował składem w ten sposób, by każda zagrała mniej więcej tyle samo czasu. System znacznej rotacji składu przysporzył trochę problemów naszej drużynie w pierwszej kwarcie meczu. W drugiej części gry rotacja przysporzyła więcej problemów przeciwnikowi odzierając go z sił i pozwoliła drużynie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W drugiej połowie meczu GROM kontynuował grę, wygrywają kolejne kwarty i całe spotkanie.

GKS GROM Turowo  56 : 37  VENUS Jędrzejewo
(7:14; 23:8, 13:8; 13:7)

Dla GROM’u: Noga Agata 12(2×3), Kononowicz Magdalena 8(1×3), Komorska Izabela 6, Kopernatzka Wiktoria 5, Kowalewicz Weronika 5, Mężykowska Michelle 5, Nocek Julia 5, Jakubowska Julia 4, Maciukiewicz Adrianna 4, Bolechowska Jagoda 2, Tomaszewicz Kinga 1, Wiśniewska Wiktoria 0.

W drugim spotkaniu turnieju, trener ekipy z Jędrzejewa dał pograć swoim młodszym zawodniczkom przeciwko drużynie z Białogardu, sadzając na ławce te bardziej doświadczone. Efektem tego ruchu była znaczna ucieczka punktowa Białogardu po trzech kwartach. W ostatniej części gry na boisko weszły starsze i bardziej doświadczone zawodniczki VENUS, które nie zdołały dogonić wyniku nieznacznie ulegając zespołowi AS MAŁY KOSZ.

AS MAŁY KOSZ Białogard  49 : 46  VENUS Jędrzejewo
(9:9; 11:8, 20:8, 9:21)

W trzecim spotkaniu GROM wyszedł naprzeciw młodszemu zespołowi AS MAŁY KOSZ. Zawodniczki z Turowa zbyt nonszalancko podeszły do spotkania popełniając drastyczną ilość błędów własnych przy bardzo słabej skuteczności rzutów. Szeroki skład GROM’u zapewnił drugie zwycięstwo.

GKS GROM Turowo  52 : 31  AS MAŁY KOSZ Białogard
(13:4; 8:8; 17:7; 14:12)

Dla GROM’u: Noga Agata 12, Maciukiewicz Adrianna 8(1×3), Bolechowska Jagoda 6, Komorska Izabela 6, Kopernatzka Wiktoria 6, Wiśniewska Wiktoria 6, Jakubowska Julia 2, Kowalewicz Weronika 2, Nocek Julia 2, Tomaszewicz Kinga 2, Kononowicz Magdalena 0, Mężykowska Michelle 0.