Srebro Regionu i awans – Gimnazjada Dziewcząt 2012-03-19 Koszalin

Updated: 19 marca, 2012

Po awansie z Powiatu Szczecineckiego dziewczęta Gimnazjum Publicznego w Turowie rywalizowały w Koszalinie w zawodach regionalnych.
Do Koszalina zjechało sześciu zwycięzców zawodów powiatowych. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach.

Gimnazjum nr 1 w Białogardzie

20120319_003    Faworytem całych rozgrywek była drużyna gospodarza turnieju Gimnazjum nr 6 w Koszalinie. W swojej grupie odniósł pewne dwa zwycięstwa, w tym trzycyfrowe nad Gimnazjum z Połczyna. W grupie B rywalizacja była bardziej wyrównana, choć ze wskazaniem na zespół z Turowa, w szeregach którego znalazły się kadetki GKS GROM Turowo.

Pierwsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych Marcina Pietrzaka nie należało do ciekawych. Wiele nerwowości i nieskładanych akcji w trzech kwartach spotkania i na czwartą prowadzenie Białogardu 10:9. W czwartej odsłonie jednak nasze zawodniczki poprawiając grę w obronie i ataku, wygrały kwartę 18:6 i całe spotkanie.

GMN nr 1 Białogard   16 : 27   GMN Turowo   (1:6; 5:2; 4:1; 6:18)

dla Turowa:  STĘPIEŃ Katarzyna 5, SZERÓL Weronika 5, BURDZIAK Dominika 5, BRAJER Aleksandra 4, GROCHALA Agata 3, SITKIEWICZ Patrycja 3,
KOWALCZYK Anna 2, KLIMCZAK Sandra, KULESZA Paulina 0.

20120319_002  Drugie spotkanie grupowe Turowa to mecz z drużyną z Bobolic. W tym spotkaniu już znacznie lepiej wyglądała gra w obronie zespołu, atak nadal pozostawiał wiele do życzenia. Zespół z Bobolic nie zdobył w tym spotkaniu kosza, jednak w wielu akcjach po prostu zabrakło zawodniczkom koszykarskiego szczęścia. Tak czy inaczej ich postawa na boisku zasługiwała na to aby drogę do kosza znalazło kilka piłek.

GMN Turowo   22 : 0   GMN Bobolice   (2:0; 6:0; 4:0; 10:0)

dla Turowa:  BRAJER Aleksandra 8, GROCHALA Agata 6, SZERÓL Weronika 4, BURDZIAK Dominika 2,  SITKIEWICZ Patrycja 2, STĘPIEŃ Katarzyna, KOWALCZYK Anna, KLIMCZAK Sandra, KULESZA Paulina 0.

W ostatnim spotkaniu naszej grupy Gimnazjum w Bobolicach po dobrym spotkaniu, zasłużenie wygrało z Białogardem 18:14. W grupie A natomiast:

GMN nr 6 Koszalin   66 : 4   GMN Malechowo
GMN Malechowo  28 : 8  GMN Połczyn Zdrój
GMN Połczyn Zdrój  6 : 114  GMN nr 6 Koszalin

W finale spotkały się: faworyt rozgrywek Koszalin i niespodzianka w ostatnich latach na parkietach województwa Turowo. Zwycięzcy swoich grup zagwarantowali sobie awans do dalszych gier w Półfinale Województwa.

20120319_001  Niespodziewanie ale za to, z korzyścią dla widowiska Turowo wcale nie chciało oddać tego spotkania bez walki. W pierwszej połowie spotkania toczyliśmy wyrównany bój, wygrywając nawet drugą kwartę. Przy stanie 18:15 dla Koszalina schodziliśmy na połowę. Zbyt krótka ławka Turowa dała znać o sobie w drugiej połowie meczu. Zawodniczki na co dzień Klubu UKS 16ka konsekwentnie budowały przewagę. Zmęczone walką na tablicach, znacznie niższe zawodniczki szczecineckiego powiatu robiły co mogły aby nie przegrywać tej walki. Ostatecznie wynik 54:27 ujmy nam nie przynosi. Brawa dla Koszalina, zawodniczki Przemysława Pacynko są przykładem regularnej pracy od sześciu lat w klasach sportowych o profilu koszykówki. Jest to drużyna budowana do walki na arenach międzywojewódzkich, życzymy im wielu sukcesów.

GMN nr 6 Koszalin   54 : 27   GMN Turowo   (12:6; 6:9; 16:7; 10:4)

dla Koszalina:  GATZ M. 19 (1×3), JURASZCZYK M. 12, POPŁAWSKA A. 6, KOWALSKA A. 4, KRÓLIK W. 4, BASTEK M. 3, PIEPRZKA A. 2, KARACAN J. 2, BRZEZIŃSKA O. 2.

dla Turowa:  STĘPIEŃ Katarzyna 9, BRAJER Aleksandra 6, KOWALCZYK Anna 6, GROCHALA Agata 4, SZERÓL Weronika 2, BURDZIAK Dominika,  SITKIEWICZ Patrycja, KLIMCZAK Sandra, KULESZA Paulina 0.

Co o Turowie ?… To trochę jak walka Dawida z Goliatem. Starcie Gimnazjum sportowego o profilu koszykówki w mieście ponad 100 tysięcznym i małej wsi z niespełna tysiącem mieszkańców.  Po niecałych trzech latach pracy, możemy nasze osiągnięcia traktować wyłącznie jako sukcesy.

20120319_004  Dziewczęta zagrały najlepsze spotkanie na turnieju – właśnie to przegrane z Koszalinem. Na parkiet Turowo wybiegło bez kompleksów. Wszystkie dziewczęta walczyły o każdą piłkę wygrywając na tablicach bój ze znacznie wyższymi przeciwniczkami. Zrobiły co mogły w tej nierównej walce. Świetnie zagrały najmłodsze dwie zawodniczki naszego zespołu. Brajer Ola i Stępień Kasia dziewczęta pierwszej klasy gimnazjum. Ola zasługuje na szczególne wyróżnienie, jej punkty po rajdach na kosz niejednokrotnie nagradzała licznie zgromadzona tego dnia w hali publiczność. Jest to zawodniczka z grona kadetek, która w ostatnim czasie zdaniem trenerów zrobiła największe postępy na treningach.

Bardzo cieszy wywalczony przez dziewczęta awans do Półfinałów Województwa. Środowisko koszykarskie często mawia, że drugie miejsce to pierwsze przegrane, ale w ocenie ambicji i woli walki, to nasze dziewczęta w Koszalinie były zwycięskie. Wielokrotnie jako Gimnazjum czy Klub będziemy się zmagać z ośrodkami, w których stworzono zawodniczkom i trenerom idealne warunki do rozwoju dyscypliny. Jednak my te wyzwanie podejmujemy i ciężką pracą skracamy dystans do najlepszych w województwie.