Warsztaty Koszykarskie 24 września 2011 Turowo

By
Updated: 24 września, 2011

24 września 2011 w Turowie odbyły się pierwsze Warsztaty Koszykarskie przeznaczone dla dziewcząt szkół podstawowych. W minionym tygodniu trwały lekcje pokazowe w szkołach podstawowych, na których zapraszano uczestniczki właśnie na te warsztaty.

Na zaproszenie naszego Klubu odpowiedziała bardzo liczna grupa dziewczynek. Na hali w Turowie pojawiło się ponad 40 adeptek koszykówki. Na początku naszej wspólnej zabawy każda z dziewczynek otrzymała klubową koszulkę. Pierwsza część warsztatów miała charakter zabaw koordynacyjno ruchowych z wykorzystaniem piłek do koszykówki. Oczywiście zaczęliśmy, jak każdy nasz trening, od rozgrzewki i rozciągania. Nad prawidłowością wykonywania ćwiczeń czuwali trenerzy klubu Marcin Pietrzak i Grzegorz Bolechowski. Czas na zabawie upływał szybko, po 40 minutach nastąpiła przerwa i uczestniczkom rozdano napoje. W kolejnej odsłonie przyszedł czas na rywalizację w zabawach zręcznościowych.

20110924_00120110924_003

20110924_00520110924_004

20110924_002 20110924_008(1)

Półtorej godziny było już za nami – przyszedł czas na poczęstunek. Dziewczęta zajęły miejsca na przeznaczonej dla nich trybunie i swoją uwagę skierowały na przygotowujące się do meczu zawodniczki drużyn UKS SIÓDEMKA Sopot oraz GKS GROM Turowo. Jak to przystało na gospodarza turnieju nie mogło zabraknąć GROMkiego dopingu. W tym zakresie szkolenie dziewczynkom przeprowadziła trenerka Joanna Gurtatowska. Efekty były niesamowite – dziewczęta bardzo żywiołowo reagowały podczas meczu na każdą udaną akcję GROMu.

20110924_M001     Mecz rozpoczął się w wyjątkowej oprawie, przy ogłuszającym dopingu kibiców drużyny przedstawiał Janusz Leszko – specjalista od konferansjerki sportowej w naszym Powiecie.

Pierwsza połowa spotkania to bardzo nerwowa gra zespołu z Turowa, na parkiecie widocznych było wiele niczym nie wymuszonych strat oraz dużo błędów własnych zawodniczek. Pomimo tego dystans do rywalek po dwóch kwartach był do odrobienia. Na przerwę Sopot schodził z sześcio punktowym prowadzeniem 27:21.

20110924_006
  W przerwie meczu przyszedł czas na konkursy dla uczestników oraz pokaz żonglerki piłkami do koszykówki w wykonaniu jednego z najlepszych freestylerów tego tematu Mieszka Włodarczyka – mieszkańca nieodległej miejscowości Okonek.
             materiał video   część I  część II

Druga połowa znacznie lepsza w wykonaniu gospodyń spotkania. Coraz płynniejsze akcje w ataku przynoszą cenne punkty. Skuteczna obrona strefowa przeciwko wyższym rywalkom również zaczyna przynosić efekty.
Na początku czwartej kwarty remis na tablicy po 42. W końcówce spotkania więcej sił i zimnej krwi koszykarskiej zachowało Turowo pokonując rywalki. Równo z syreną końcową – eksplodowała wrzawa radości naszych kibiców. Oby jak najwięcej takich spotkań w wykonaniu GROMu.
Radość Kibiców !  (materiał video)

20110924_M002
GKS GROM Turowo  55 : 49  UKS SIÓDEMKA SOPOT
(7:7; 14:20; 18:15; 16:7)dla GROMu:  JANKOWSKA Olga 17, GOREŃSKA Karolina 16, Porzezińska Anna 9, LENIEC Katarzyna 7, KOSICKA Katarzyna 4, BRAJER Aleksandra 2, JABŁOŃSKA Celina, BERĆ Jagoda, STĘPIEŃ Katarzyna 0.Dla SIÓDEMKI:   OSTROWSKA Agnieszka 15, KRASOWSKA Zuzanna 10, BALBUZA Dagmara 5, SOKOŁOWSKA Marta 4, DZWONEK Eliza 4, WAWRZYNEK Adrianna 4, POMAJDA Monika 3, MACKIEWICZ Paulina 2, MAGDZIAK Jwona 2, WRÓBEL Monika, KOZDROŃ Agata, GORCZYŃSKA Dorota 0.Po emocjach meczowych wróciliśmy do zabaw ruchowych z najmłodszymi uczestniczkami warsztatów. Tym razem miejsca piłek zastąpiły różnokolorowe baloniki. W trakcie ćwiczeń na sali niespodziewanie pojawiła się zła czarownica na miotle, zamieniając wszystkie dziewczęta w kamień. Na szczęści zły czar nie trwał długo, gdyż na ratunek pospieszyła dobra wróżka przeganiając złą wiedźmę i odczarowując zaklęte dzieci.

Warsztaty koszykarskie zakończyliśmy rozmową z Karoliną Janyga trenerką Siódemki Sopot – byłą zawodniczką  i Mistrzynią Polski z Lotosem Gdynia – uczestniczką Euroligi. Nasz Gość Specjalny wylosował szczęśliwą uczestniczkę warsztatów, która otrzymała parę butów sportowych do koszykówki oraz ku uciesze dziewcząt rozdał masę autografów.

Podsumowując kończące się warsztaty koszykarskie – kadra trenerska naszego Klubu z niecierpliwością czeka na najbliższy trening środowy i pojawienie się na nim nowych zawodniczek GKS GROM Turowo ! Za pomoc w organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia wszystkim serdecznie dziękuję, do zobaczenia w przyszłych latach na podobnych wydarzeniach w Turowie.