GROM Turowo vs SIÓDEMKA Sopot w ramach MWLG i ŚLKK 19.11.2010

Updated: 19 listopada, 2010

LOGO GKS Grom 120x12019 Listopada 2010 w Miastku zawodniczki GKS GROM Turowo rywalizowały z drużynami SIÓDEMKI Sopot.

W pierwszym spotkaniu rywalizowały drużyny kadeckie. Mecz miał jednostronny przebieg, w którym to kadetki z Turowa przeważały w każdym elemencie koszykarskiego kunsztu nad początkującą drużyną z Trójmiasta.

Można pochwalić wszystkie kadetki GROMu za bardzo zespołową grę w ataku, liczne dobre podania, a także skuteczną grę w obronie.

KADETKI     GROM Turowo  90 : 8  SIÓDEMKA Sopot
(17:4; 27:2; 24:2; 22:0)

Dla GROMu: SITKIEWICZ Patrycja 21, SZERÓL Weronika 21, BRAJER Aleksandra 16, KOWALCZYK Anna 11, STADNICKA Joanna 10, STĘPIEŃ Katarzyna 7, GROCHALA Agata 2, MATUSIAK Gabriela 2.

Drugie spotkanie to rywalizacja juniorek. Od początku spotkania, po słabym starcie (11:2), pogoń drużyny z Turowa za przeciwniczkami.
Po trzech kwartach remis, na dwie minuty przed końcem czteropunktowe prowadzenie GROMu. Jednak to „kropkę nad i ” stawiają sopocianki, rzucając ostatnie punkty w meczu. Siódemka zachowała więcej spokoju i miała lepszą skuteczność w końcówce rywalizacji.

20101119_0120101119_03JUNIORKI

SIÓDEMKA Sopot  45 : 42 GROM Turowo

(18:12; 5:8; 9:14; 13:8)

Dla GROMu: GOREŃSKA Karolina 10, JANKOWSKA Olga 10, PORZEZIŃSKA Anna 10, SZERÓL Weronika 8, JABŁOŃSKA Gienia 3, MATUSIAK Gabriela 1.

Wyróżniającą się zawodniczką w obydwu spotkaniach była kadetka Weronika Szeról (nr 9 na koszulce), zdobywając łącznie 29 punktów.
Znacznie wzmacniając pod koszem obronę juniorek. Również kilka kadetek ustanowiło swój rekord punktowy na słabszych rywalkach.