Wicemistrzostwo Regionu w Koszykówce dla Turowa 2010.03.24

Updated: 24 marca, 2010

20100324_224 marca 2010r. na hali sportowej w Turowie został rozegrany turniej klasyfikacyjny Półfinałów Województwa Zachodniopomorskiego w Koszykówce Gimnazjalnej Dziewcząt. Turniej zakończył się wielkim sukcesem zawodniczek GKS GROM Turowo. Wywalczyły one historyczny awans do półfinałów województwa. Wartym podkreślenia jest fakt, że po raz pierwszy w historii rywalizacji szkół gimnazjalnych awans w dwóch dyscyplinach drużynowych przypadł jednej szkole. Już w najbliższy poniedziałek Publiczne Gimnazjum w Turowie zagra o Finał Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Do turnieju przystąpił cztery zespoły, zwycięzcy swoich Powiatów. Drużyny z Koszalina, Białogardu, Bobolic i Turowa.

Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym.

Poniżej przebieg poszczególnych spotkań.

20100324OlgaMVPBOBOLICE  6 – 52  KOSZALIN   (4:7; 0:11; 0:22; 2:12)

BOBOLICE  23 – 36  TUROWO   (4:19; 7:4; 6:3; 6:10)

BIAŁOGARD  32 -8  BOBOLICE   (8:2; 4:2; 13:0; 7:4)

O kolejności rywalizacji decydowały w zasadzie dwa wyrównane spotkania. W pierwszym z nich żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi do końca spotkania. Mecz wyróżniała dobra obrona oraz sporo nerwowości w zagraniach  obydwu drużyn.  Dobrze wykonywane rzuty osobiste przez podopieczne Marcina Gurtatowskiego pozwoliły przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Turowa.

20100324_defense_smTUROWO  21 – 19  BIAŁOGARD  (10:10; 3:3; 4:3; 4:3)

Drugie spotkanie z cyklu „horror” na dzień dobry zafundowały sobie zawodniczki z Koszalina. Faworytki rywalizacji już od pierwszej kwarty musiały gonić dobrze grające przeciwniczki, na co dzień trenujące w Herkulesie Białogard. Do czwartej kwarty zwycięstwo było po stronie podopiecznych Ronalda Widza. Podobnie jak w meczu z wychowankami GROM Turowo i w tym spotkaniu zawiodła skuteczność rzutów osobistych, pudłowanych przez całe spotkanie. W ostatniej akcji meczu, przy stanie 21:20 dla Koszalina równo z końcową syreną spotkania faulowana została zawodniczka Białogardu. Jej dwa rzuty wolne mogły przesądzić o losach spotkania, obydwa niecelne dały zwycięstwo podopiecznym Przemysława Pacynko.

KOSZALIN  21 – 20  BIAŁOGARD   (2:9; 4:2; 3:3; 12:6)

20100324_defense2_smLos oraz wyniki spotkań zadecydowały, że w ostatnim tego dnia, szóstym spotkaniu na przeciw siebie stanęły niepokonane tego dnia zespoły z Koszalina i Turowa. Wysoko przegrana pierwsza kwarta, oraz krótka ławka wyrównanych zawodniczek nie pozwoliła zawodniczkom Gimnazjum Publicznego w Turowie dogonić rywalek. Nasze zawodniczki niejednokrotnie zbliżały się do przeciwniczek, sił jednak nie starczało na utrzymanie dystansu. W drużynie zwyciężczyń wyróżniającą się zawodniczką była Klaudia Jędrzejewska. Zawodniczka z nr 7 na koszulce UKS Szesnastki poprowadziła swój zespół do zwycięstw tego dnia.

KOSZALIN  39 – 24  TUROWO   (8:4; 14:7; 6:10; 11:3)

Po wielogodzinnej, sportowej rywalizacji awans do dalszych rozgrywek w półfinałach województwa wywalczyły drużyny z Koszalina i Turowa. Dla wszystkich zawodniczek gratulacje za sportową postawę i walkę do samego końca.

Na turnieju wyróżniona została najlepsza zawodniczka, którą wybrano „Królową pod tablicami” Olgę Jankowską z GKS Grom Turowo. Zawodniczka z nr 13 na koszulce w każdym spotkaniu zbierała po kilkanaście piłek blokując skutecznie po kilka rzutów na mecz.