Falstart GROMu w U16K ZOZKosz

By
Updated: 4 listopada, 2017

Meczem z MKS Kusym Szczecin, w swojej hali 4 listopada 2017 zainaugurował GKS GROM Turowo zmagania w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego – kategorii wiekowej do lat szesnastu. Liga U16 naszego województwa w tym sezonie liczy skromne pięć zespołów.

Drużyna ze stolicy województwa, wzmocniona w zeszłym sezonie najlepszymi zawodniczkami Wilczyc Morskich Szczecin wyraźnie przeważała warunkami fizycznymi. Przyjezdne rozpoczęły spotkanie z impetem – a swój pierwszy czas trener GROMu wykorzystał przy stanie 0:9, w czwartej minucie meczu.

Gra GROMu poprawiła się tylko na chwilę, do stanu 12:17.

Z biegiem czasu silna obrona strefowa przeciwnika, na całym boisku przez całe spotkanie, wyszarpywała seriami łatwe punkty.

W drugiej połowie punkty Kusego na tablicy wyników – waliły jak licznik Geigera w składzie uranu!

Dodatkowo 2/14 z linii rzutów osobistych oraz jedynie 14 przewinień zespołu w meczu (średnio 1,2 przewinienia na osobę!) – we własnej hali, czy tylko na to stać zespół spod Szczecinka?…

Nie rozumiem postawy moich zawodniczek. Nad rozbiciem zony press pracowaliśmy już rok temu na treningach – jednak co innego trening a co innego warunki meczowe. Dziewczęta po prostu zagotowały się w głowach i sparaliżowane nie były w stanie się z tego otrząsnąć. Wiem na co stać dziewczęta. Jest to kolejna trudna lekcja z której powinniśmy wyciągać wnioski na przyszłość. W następnym spotkaniu ligowym liczę na 110% zaangażowania, koncentracji i chłodnej głowy – po dwóch stronach boiska całego zespołu.

Gratulacje dla zespołu prowadzonego przez Hannę i Roberta Steciuk, już od pierwszych sekund było widać – po co przyjechały i jak są zmotywowane do gry Szczecinianki. Momentami wydawało mi się, że mam mniej zawodniczek na parkiecie – a może to przeciwniczek było więcej? Kończy wypowiedź trener pokonanych Marcin Gurtatowski.

GKS GROM Turowo  34 : 111  MKS KUSY Szczecin

(13:25; 5:21; 8:35; 8:30)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 11, Nocek Julia 6, Wit Anna 6, Noga Agata 6, Komorska Izabela 2, Wiśniewska Wiktoria 2, Tomaszewska Eliza 1.

You must be logged in to post a comment Login